T, 7.02.2023

Nädala lõpp toob taas tormituule ja vihma

BNS
Nädala lõpp toob taas tormituule ja vihma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sulailm.
Sulailm. Foto: Sille Annuk

Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb lähipäevil kuni 18 kraadi külma, nädalavahetusel lumesadu väheneb ja muutub saartel vihmaks.

Reede öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, saarte rannikul ka lörtsi, on udu. Puhub lõunakaare tuul 2-8, Liivi lahe ümbruses puhanguti 12 m/s. Külma on öö hakul 9 kuni 15, kohati kuni 18 kraadi, saartel ja läänerannikul on külma 1 kuni 7 kraadi, hommikuks läheb soojemaks.

Reede päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja on udu. Puhub enamasti lõunakaare tuul 3-9, Liivi lahe ümbruses puhanguti 12 m/s. Külma on 4 kuni 10 kraadi, saartel ja paiguti rannikul on kuni 3 kraadi külma.

Laupäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund ja on udu. Puhub enamasti lõunakaare tuul 2-8 m/s. Külma on 7 kuni 12 kraadi, rannikul on külma 1 kuni 6 kraadi.

Laupäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati võib vähest lund sadada. Mõnel pool püsib udu. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, saartel ja rannikul puhub valdavalt edelatuul 3-8, puhanguti kuni 12 m/s. Külma on 6 kuni 12 kraadi, rannikul on külma 1 kuni 5 kraadi.

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund, saartel ja läänerannikul ka lörtsi ja vihma, mandril on udu. Lõunakaare tuul tugevneb 2-8, puhanguti 12, saartel ja läänerannikul edela- ja lõunatuul 7-12, puhanguti kuni 17 m/s. Külma on 9 kuni 15 kraadi, saartel ja rannikul on külma 1 kuni 7 kraadi. Hommikuks tõuseb õhutemperatuur saartel ja mandri lääneservas üle 0.

Pühapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mõnes kohas sajab vähest lund, rannikul ka lörtsi ja vihma. Õhtu poole jõuab merelt saartele tihedam sajuala lörtsi ja vihmana, mis laieneb mandrile ja läheb seal üle lumeks, kohati tuiskab. Puhub edela- ja lõunatuul 5-10, puhanguti 14, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti kuni 23 m/s. Lääne-Eestis on 1 kuni 3 kraadi sooja, Ida-Eestis 2 kuni 8 kraadi külma, ennelõunal kohati kuni 12 kraadi külma. Pärastlõunal läheb soojemaks.

 

Märksõnad
Tagasi üles