Öösel tuleb kuni 13 kraadi külma

Ilm on veel talvine, aga pakub kevadisi noote. FOTO: Madis Veltman

lmateenistuse prognoosi kohaselt tuleb ööl vastu laupäeva kohati kuni 13 kraadi külma, päeval võib aga õhutemperatuur kergesse plussi jõuda.

Eeloleval ööl on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutlik tuul 1 kuni 7 meetrit sekundis, pärast südaööd pöördub tuul edelasse ja tugevneb Põhja-Eestis 5 kuni 10, rannikul puhanguti 14 meetrit sekundis. Külma on 4 kuni 10, mandril kohati kuni 13 kraadi.

Laupäeval pilvisus põhja poolt alates tiheneb ja ennelõunal jõuab Põhja-Eestisse lumesadu, mis laieneb aegamisi lõuna suunas, mitmel pool tuiskab. Puhub edelatuul 6 kuni 11, puhanguti kuni 16 meetrit sekundis, rannikul 8 kuni 14, iiliti 17 kuni 20 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0 kuni -3 kraadi, saarte rannikul kuni +2 kraadi.

Ööl vastu pühapäeva on pilves ilm. Sajab lund, Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Kohati tuiskab. Puhub edelatuul 6 kuni 11, puhanguti kuni 15, rannikul kuni 17 meetrit sekundis, hommikuks nõrgeneb ja pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on Ida-Eestis -2 kuni -4 kraadi Lääne-Eestis -1 kuni +2 kraadi. Tähelepanu, jäiteoht on suur!

Pühapäeva ennelõunal on pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, pärastlõunal loode poolt alates pilvisus hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 5 kuni 11, saartelt alates pöördub loodesse ja tugevneb rannikul puhanguti 15, saartel 10 kuni 14, puhanguti 18 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi. Jäiteoht püsib.

Ilm uuel nädalal

Ööl vastu esmaspäeva on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm, üksnes öö hakul võib Kagu-Eestis veel lund sadada. Puhub loodetuul 5 kuni 11, rannikul puhanguti 15, öö hakul kuni 17 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0 kuni -6 kraadi.

Esmaspäeval pilvisus tiheneb ja mitmel pool sajab lund. Puhub läänekaare tuul 3 kuni 9, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi.

Ööl vastu teisipäeva on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund. Puhub muutliku suunaga tuul 1 kuni 6 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on sisemaal -3 kuni -8 kraadi, rannikul ja Lõuna-Eestis 0 kuni -3 kraadi.

Teisipäeval on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 2 kuni 8 meetrit sekundis. Õhutemperatuur Ida-Eestis ja rannikul +1 kuni +4 kraadi, Lääne-Eestis +5 kuni +8 kraadi.

Tagasi üles
Back