T, 7.02.2023

Uus nädal algab tuuliselt

BNS
Uus nädal algab tuuliselt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tugev tuul ja lumesadu Pärnus.
Tugev tuul ja lumesadu Pärnus. Foto: Urmas Luik

Eeloleva nädala esimene pool toob valdavalt külmakraade ning lund ja lörtsi, tuulepuhangud aga ulatuvad esmaspäeval ja teisipäeval paiguti 20–22 meetrini sekundis.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9 m/s, saartel ja läänerannikul tugevneb tuul 6-11, puhanguti kuni 15 m/s. Külma on 5-10, kohati kuni 13 kraadi, meremõjuga rannikul on õhutemperatuur 0 kuni -4 kraadi. Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund. Õhtul läheneb merelt tihedam lumesadu. Puhub valdavalt kagutuul 4-9, puhanguti 13, saartel ja rannikul 10-14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni -9, saartel -1 kuni +1 kraadi.

Teisipäeva öösel pilvisus tiheneb. Saartel hakkab lund sadama ning tihe sadu ja tuisk laienevad hommikuks üle maa. Saartel läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks ning jäiteoht suureneb. Puhub kagutuul 6-10, puhanguti 15, rannikul 10-15, puhanguti kuni 22 m/s. Vastu hommikut pöördub tuul saartel ja läänerannikul edelasse ja läände ning nõrgeneb veidi. Külma on 3-9, Ida-Eestis kuni 11 kraadi. Saartel ja läänerannikul jääb õhutemperatuur 0 ja -3 vahele, hommikuks tõuseb 0 kuni +3 kraadini. Teisipäeva päeval on pilves ilm. Aeg-ajalt sajab ning sadu läheb Lääne- ja Lõuna-Eestis üle lörtsiks ja vihmaks. Jäiteoht on suur. Tuul puhub saartel ja läänerannikul edelast ja läänest, mandril ennelõunal kagust 5-10, puhanguti kuni 15 m/s. Pärastlõunal pöördub tuul mandril lõunakaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on Lääne- ja Lõuna-Eestis 0 kuni +3, ida pool 0 kuni -3 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Öö hakul sajab nii lund, lörtsi kui vihma, pärast keskööd taandub sadu idapiiri taha. Puhub valdavalt edela- ja läänetuul 3-9, rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +1, hommikul võib aga sisemaal 5 külmakraadi ümbrusse langeda. Kolmapäeva päeval pilvisus tiheneb. Saartel hakkab lörtsi ja vihma sadama ja sadu laieneb edasi mandrile, idapoolsetes maakondades sajab õhtupoolikul ka lund. Lõunatuul tugevneb 5-12, saartel ja rannikul puhanguti kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 0 kuni +3, ida pool 0 kuni -3 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles