R, 12.08.2022

Esmaspäev toob lörtsi ja vihma

BNS
Esmaspäev toob lörtsi ja vihma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hooti sajab lörtsi.
Hooti sajab lörtsi. Foto: Sander Ilvest

Ööl vastu esmaspäeva sajab lund ja tuiskab, kuid temperatuuri tõustes muutub sadu päeva peale vihmaks ja lörtsiks.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves ilm. Sajab lund ja tuiskab. Saartest alates läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. On jäidet. Hommikuks taandub sadu idapoolsete maakondade kohale ja Lääne-Eestis pilvisus hõreneb. Lõuna- ja edelatuul tugevneb 5-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Hommikuks pöördub tuul saartel ja rannikul läände. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, saartel ja läänerannikul tuleb 1-4 kraadi sooja. Pärast keskööd tõuseb ka idapoolsetes maakondades temperatuur üle nulli.

Peipsi järvel puhub lõuna-, edelatuul 6-10, öö hakul puhanguti 13 m/s. Sajab lund, hommikupoole ööd ka lörtsi ja vihma. Nähtavus on mõõdukas või halb. Külma on 2-4 kraadi, hommikuks läheb mõnevõrra soojemaks.

Esmaspäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab hoovihma, õhtu eel ka lörtsi. Puhub lääne- ja loodetuul 5-10, puhanguti kuni 15 m/s. Rannikul ulatub tuulekiirus kuni 13, puhanguti 18, pärastlõunal Hiiumaal ja looderannikul kuni 20 m/s. Sooja on 4-9 kraadi.

Peipsi järvel puhub edela-, läänetuul 6-11 m/s, puhanguti kuni 15 m/s. Kohati sajab hoovihma, nähtavus on mõõdukas või hea. Sooja on 3-4 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles