R, 12.08.2022

Eeloleva nädala esimese poole ilm on heitlik ja külm

BNS
Eeloleva nädala esimese poole ilm on heitlik ja külm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumehelbed oksal.
Lumehelbed oksal. Foto: Marjo Pevkur

Algava nädala esimeses pooles on oodata nii vihma, lörtsi kui ka lumetuisku ja öised õhutemperatuurid langevad kevade kohta üsna sügavale miinusesse.

Ilmateenistuse teatel tuleb ööl vastu esmaspäeva pilves ilm. Sajab lund ja tuiskab ning saartest alates läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Esineb jäidet. Hommikuks taandub sadu idapoolsete maakondade kohale ja Lääne-Eestis muutub taevas selgemaks. Lõuna- ja edelatuul tugevneb 5-12, rannikul puhanguti 15 m/s. Hommikuks pöördub tuul saartel ja läänerannikul läände. Õhutemperatuur on -1 kuni -6, Lääne-Eestis 0 kuni +4 kraadi. Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm, Põhja-Eestis aga muutliku pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab vihma ja lörtsi. Puhub lääne- ja loodetuul 7-12, puhanguti 15 m/s, rannikul kuni 18 m/s. Sooja on 3-8 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Sajab lörtsi ja lund ning paiguti võib tuisata. Puhub põhjakaaretuul 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Hommikuks tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb 0 kuni -5, Virumaal kuni -8 kraadini. Teisipäeva päeval on enamasti pilves ilm. Vahetevahel sajab kerget lund. Õhtul pilved ja sadu hõrenevad. Puhub põhja- ja loodetuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -4 kraadi.

Kolmapäeva öösel on laialdaselt selge, kohati vahelduva pilvisuse ja üksikute lumehoogudega ilm. Puhub läänekaaretuul 3-9, rannikul puhanguti 13 m/s. Külma on 4-9, kohati kuni 12 kraadi. Kolmapäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Vahetevahel sajab kerget lund. Puhub läänekaaretuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles