T, 7.02.2023

Õhusooja maksimumid kukuvad lähipäevil alla 20 kraadi

BNS
Õhusooja maksimumid kukuvad lähipäevil alla 20 kraadi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vihmapiisad rohul.
Vihmapiisad rohul. Foto: Meelis Meilbaum

Ilmateenistuse prognoosi järgi kukuvad õhusooja maksimumid lähipäevil alla 20 kraadi.

Neljapäeva öösel on lääne pool pilvine ja sajab vihma ning sadu jõuab hommikul Kesk-Eestisse, võib olla äikest. Ida-Eestis on öö hakul selge, pärast keskööd õhukese pilvekihiga ja veel sajuta. Puhub lõunakaare tuul 3-9 m/s, saartel pöördub hommikul läände ja ulatub puhanguti 13 m/s. Sooja on 12-17 kraadi. Päeval on saartel muutliku pilvisusega ilm ja üksikuis paigus sajab hoovihma. Mandril on pilves selgimistega ja vihmahoogudega ilm, on äikeseoht. Õhtu poole sadu ja pilved hõrenevad. Puhub lõuna- ja edelatuul 3-9 m/s, Lääne-Eestis lääne- ja loodetuul rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 17-22 kraadi.

Reede öösel on muutliku pilvisusega ilm. Enne keskööd on üksikuid, pärast keskööd laialdasemalt sajuhooge. Puhub läänekaare tuul 3-9, põhjarannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 9-14 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ja vihmahoogudega ilm. Pärastlõunal pilved hõrenevad ja saju võimalus väheneb. Puhub edela- ja lääne-, Lääne-Eestis loodetuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 16 m/s. Sooja on 15-19 kraadi.

Laupäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, puhanguti 15 m/s. Sooja on 7-12, rannikul kuni 14 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul on sajuhooge hõredamalt. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, puhanguti 15, rannikul kuni 18 m/s. Sooja on 16-19 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles