R, 12.08.2022

Eeloleva nädala õhutemperatuurid jäävad alla kahekümne

BNS
Eeloleva nädala õhutemperatuurid jäävad alla kahekümne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Inimene vihmavarjuga.
Inimene vihmavarjuga. Foto: Eero Vabamägi

Eeloleva nädala esimene pool toob vihmasadu ja teistkümnete piiresse jäävaid päevaseid õhutemperatuure.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva selge, kohati vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Mõnel pool esineb udu. Öö hakul puhub läänekaaretuul 2-8 m/s, pärast keskööd tuul vaibub ja on hommikul muutliku suunaga. Sooja on 2-8, maapinna lähedal langeb kohati nullkraadi ümbrusse. Esmaspäeva päeval vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Pärastlõunal võib äikest olla. Ennelõunal puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s, pärastlõunal pöördub idakaarde kiirusega 2-8 m/s. Sooja on 13-19 kraadi.

Teisipäeva öösel hakkab lõuna poolt alates pilvkate tihenema ja vihmasadu levib põhja suunas. Sadu on kohati tugev. Puhub idakaaretuul 3-9 m/s. Hommikul tuul tugevneb Lõuna-Eestis puhanguti 13 m/s. Sooja on 8-12 kraadi. Teisipäeva ennelõunal on pilves ilm. Sajab vihma, sadu on kohati tugev ja võib äikest olla. Pärastlõunal on selgimisi ning sadu on hooti. Idakaaretuul tugevneb 5-11, puhanguti 15 m/s. Pärastlõunal pöördub tuul lõuna pool lõuna- ja läänekaarde, saartel põhjakaarde. Sooja on 11-16 kraad.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub läänekaare-, põhjarannikul öö hakul põhjakaaretuul 5-11, puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 8-12 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma. Võib äikest olla. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, puhanguti kuni 15 m/s. Õhtu poole tuul nõrgeneb. Sooja on 12-17 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles