Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Esmaspäeval võib tulla kuni kuus kraadi külma

Kristalliline härmatis Viljandi järve jääl 2. detsembril. FOTO: Liisi Seil

Ilmateenistuse prognoosi järgi võib esmaspäeva öösel tulla kuni kuus kraadi külma, päeval on aga temperatuur kolme külma- ja kolme soojakraadi vahel.

Öösel põhja poolt alates taevas selgineb. Öö hakul sajab mõnel pool hooti lund ja lörtsi, suurema tõenäosusega mandri lõuna- ja idapoolses servas, hommikul jõuab merelt sajuhooge ka saartele. Puhub loode- ja põhjatuul 5-12, rannikualadel puhanguti 15-18 m/s, hommikuks aegamisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni -6 kraadi, tuulele avatud rannikul tuleb kuni +3 kraadi.

Peipsi järvel puhub loodetuul 8-11, puhanguti kuni 15 m/s, hommikuks tuul nõrgeneb. Laine kõrgus on 0,7-1,5 meetrit. Hooti võib lund ja lörtsi sadada. Nähtavus on öö hakul mõõdukas või halb, pärast keskööd paraneb. Õhutemperatuur vahemikus 0 kuni -3 kraadi.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool on lume- ja lörtsihooge, mis liiguvad läänest itta. Õhtul Lääne-Eesti saartelt alates pilvisus tiheneb. Puhub läänekaare tuul 3-9, rannikul puhanguti 12 m/s, õhtul tugevneb saartel ja rannikul edelatuul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -3 kraadi, saartel ja läänerannikul tuleb kuni +3 kraadi.

Peipsi järvel puhub lääne- ja loodetuul 4-7, puhanguti kuni 10 m/s, õhtu poole pöördub tuul edelasse. Laine kõrgus on 0,3-0,9 meetrit. Enamasti on ilm sajuta, õhtupoolikul võib hooti lund sadada. Nähtavus hea, õhtul mõõdukas. Õhutemperatuur vahemikus -1 kuni -2 kraadi.

Tagasi üles
Back