Uuel nädalal läheb ilm veidi kevadisemaks

Kevadine lumi. Pilt on illustreeriv FOTO: shutterstock.com

Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb uuel nädalal ilm veidi kevadisemaks, kuid miinuskraadidest veel täielikult pääsu pole.

Pühapäeval liigub Skandinaaviast üle mere Eesti kohal madalrõhulohk. Öösel sajab lund, saartel lörtsi ja vihma ning hommikupoole ööd läheb sadu ka Lääne-Eestis üle lörtsiks. Päeval sajab enamasti lund ja lörtsi. Keskpäeva paiku loode poolt alates taevas selgineb ja sadu lakkab. Edelatuul järk-järgult nõrgeneb ja pöördub õhtuks kõikjal loodesse ja on jätkuvalt puhanguline. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -4 kuni +1 kraadi, päeval 0 kuni +4 kraadi.

Esmaspäeva öösel madalrõhulohk eemaldub ja edela poolt sirutub Eesti kohale korraks kõrgrõhuhari, mida loode poolt nõrgestab saabuv madalrõhulohk. Nii võib öö hakul Kagu-Eestis veel kohati lund sadada. Suurem osa ööst ja ennelõuna on sajuta, keskpäeva paiku jõuab aga juba uus lumesadu Loode-Eestisse ning levib kiiresti kagu suunas. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel vahemikus 0 kuni -6, päeval -1 kuni +3 kraadi.

Teisipäeval hoiab tugevnev kõrgrõhuhari ilma sajuta, vaid öö kakul sajab veel Ida-Eestis kohati vähest lund. Öösel on tuul nõrk, päeval pöördub edelasse ja veidi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni -7, saartel -1 kuni +1 kraadi, päeval +3 kuni +8, tuulepealsel rannikul 0 kuni +1 kraadi.

Kolmapäeval on Eesti kohal kõrgrõhuhari ja ilm suurema osa ajast sajuta, kuid pärastlõunal läheneb loodest madalrõhulohk ja mutmel pool sajab vähest vihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -2 kuni +1, päeval +1 kuni +6 kraadi.

Neljapäev kordab komapäevast mustrit. On sajuta kõrgrõhuharja ilm, kuid pärastlõunal läheneb merelt madalrõhulohk ja vihavõimalus suureneb. Tuul pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -2 kuni +2 kraadi, päeval +4 kunu +9 kraadi, tuulepelsel rannikul mõne kraadi võrra madalam.

Tagasi üles
Back