Pühapäeval valitsevad kõikjal plusskraadid

Sulailm südalinna tänavail FOTO: Mihkel Maripuu

Rootsi lõunaossa jõudev uus madalrõhuala toob pühapäevaks vihma-, lume- ja lörtsisadu ning päevaseid plusskraade. 

Ilmateenistuse teatel on pühapäeva öö hakul pilves, üksikute selgimistega ilm. Hooti sajab lörtsi ja vihma, võib olla udu. Pärast keskööd edela poolt alates pilvisus tiheneb ning Liivi lahele jõuab tihedam sadu, mis levib põhja poole. Sajab nii vihma, lörtsi kui ka lund ja jäiteoht suureneb. Puhub lõunakaaretuul 3-8, puhanguti 11 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +1 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunakaaretuul 3-7, puhanguti kuni 10 m/s. Öö hakul sajab aeg-ajalt lörtsi ja vihma, hommikuks jõuab lõuna poolt kohale tihedam lörtsi- ja lumesadu. Nähtavus on mõõdukas. Võib tekkida udu ja hommiku jooksul nähtavus halveneb. Õhutemperatuur on 0 kuni -2 kraadi.

Pühapäeva päeval on pilves, üksikute selgimistega ilm. Ennelõunal eemaldub tihedam lörtsi- ja lumesajuala põhja suunas ning esineb jäidet. Pärastlõunal sajab mitmel pool vihma ja lörtsi, Hiiumaal ja looderannikul paiguti ka lund. Puhub lõunakaaretuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s. Õhtul pöördub tuul saartelt alates järk-järgult läände ja loodesse. Sooja on 1-5 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunakaaretuul 3-7, puhanguti kuni 11 m/s. Ennelõunal eemaldub tihe lörtsi- ja lumesadu põhja suunas. Selle järel sajab pärastlõunal hooti lörtsi ja vihma. Nähtavus on ennelõunal sajus halb, pärastlõunal mõõdukas. Sooja on 2-4 kraadi.

Tagasi üles
Back