Eeloleva nädala esimest poolt kujundab tujukas kevadilm

Lörtsisadu.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Piltilus kevadilm muutub eeloleval nädalal oluliselt trotslikumaks – õhutemperatuur langeb, tuul on paiguti tugev ja sadada võib nii vihma, lörtsi kui ka lund.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva Ida-Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja vastu hommikut hakkab lund sadama. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni -8, saarte rannikul kohati kuni +1 kraadi. Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm, peamiselt Lääne-Eestis sajab mitmel pool hooti lund. Õhtuks pilvisus hõreneb ja sajuhood lakkavad. Puhub ida- ja kirdetuul 1-7, saartel tugevneb 5-10, puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +3 kraadi.

Teisipäeva öösel on selge või vähese pilvisusega ilm, rannikul on pilvisem ja kohati võib kerget lund sadada. Puhub kirde- ja põhjatuul 2-8 m/s, hommikuks pöördub läänekaarde. Külma on 4-9, rannikul kohati 2 kraadi. Teisipäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Edela- ja läänetuul tugevneb 5-10, puhanguti kuni 14, saartel ja rannikul 8-13, puhanguti 17-20 m/s. Sooja on 1-4 kraadi.

Kolmapäeva öösel pilvisus tiheneb ning Loode-Eestist alates hakkab sadama lund, lörtsi ja vihma. Puhub edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti 17 m/s, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti 21 m/s. Hommikul pöördub tuul saartel loodesse ja nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on -3 kuni +3 kraadi. Kolmapäeva päeval loode poolt alates pilvisus hõreneb ja sadu järk-järgult lakkab. Puhub edela- ja läänetuul, saartel loodetuul 6-12, puhanguti 15-18 m/s, õhtuks tuul nõrgeneb. Sooja on 2-6 kraadi.  

Tagasi üles
Back