Lähipäevil on jahe ja vihmane, võib tulla esimene öökülm

Vihmavari

FOTO: URMAS LUIK / PRNPM/EMF

Lähipäevil tuleb jahe ja vihmane ilm, sadada võib ka lumekruupe ning oodata on esimest öökülma, prognoosib ilmateenistus.

Homme madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil on vihmahooge hõredalt, öösel võib sekka ka lörtsi või lumekruupe tulla. Tuul puhub öösel loodest ja ulatub vaid vastu Läänemerd veel puhanguti 15 meetrit sekundis, hommikuks nõrgeneb, päeval pöördub läände ja edelasse, on ennelõunal nõrk, õhtupoolikul tugevneb rannikul puhanguti 15, hilisõhtul jätkub tugevnemine. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, maapinnal langeb sisemaal alla 0 kraadi, tuulele avatud rannikul on kuni 8 kraadi, päeval 8 kuni 11 kraadi. 

Pühapäeva öösel pilvisus tiheneb ja alates Loode-Eestist hakkab vihma sadama, sekka võib tulla ka lörtsi. Edela- ja lõunatuul tugevneb 5 kuni 10, puhanguti 14, saartel ja rannikul 10 kuni 15, puhanguti kuni 23 meetrit sekundis. Sooja on 3 kuni 8 kraadi, Ida-Eestis on õhutemperatuur maapinnal kohati 0 kraadi, rannikul on sooja kuni 11 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vihma. Puhub edelatuul 5 kuni 10, puhanguti kuni 15 meetrit sekundis, saartel ja rannikul 10 kuni 15, puhanguti kuni 23 meetrit sekundis. Sooja on 9-13 kraadi.

Esmaspäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 5 kuni 10, saartel ja rannikul puhanguti 17 meetrit sekundis. Sooja on 6 kuni 11 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vihma. Puhub lõunakaare tuul 3 kuni 8 meetrit sekundis. Sooja on 10 kuni 14 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, pärast keskööd saju võimalus väheneb. Tuul pöördub lõunakaarest läänekaarde 4 kuni 9 meetrit sekundis. Sooja on 4 kuni 9, rannikul kuni 11 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 4 kuni 9, rannikul puhanguti 13 meetit sekundis. Sooja on 9 kuni 12 kraadi.

Tagasi üles