Tuule maksimaalne kiirus oli tormi ajal 31,5 m/s

Torm Tallinna sadamas.

FOTO: Küllike Rooväli

Ilmateenistuse andmetel oli eile õhtul puhkenud tormi ajal maksimaalne tuule kiirus Pakri saarel, kus tuuleiilide kiirus ulatus 31,5 meetrini sekundis.

Osmussaarel oli tuule maksimaalne kiirus 31,2 m/s ja Läänemaal Dirhamis 30,2 m/s. Mujal mõõtejaamades jäi tuule maksimaalne kiirus alla 30 m/s, ütles ilmateenistuse sünoptik Taimi Paljak Postimehele.

Lääne-Virumaal Kundas oli maksimaalne tuule kiirus 29,8 m/s, Vaindloo saarel 29,2 m/s, Tallinnas Pirital 28,9 ja Harjumaal Loksal 28,8 m/s.

Ilmateenistuse kõigis mõõtejaamades oli tormi ajal tuule maksimaalne kiirus vähemalt 20 m/s. Kõige väiksem maksimaalne tuule kiirus oli Saaremaal Mõntu mõõtejaamas, kus kõige tugevam tuuleiil oli 20 m/s.

Tuul on hakanud praeguseks vaibuma ja pärastklõunal kella 12-13 vahel registreeris ilmateenistus tugevaima tuuleiili Harjumaal Loksal, kus tuule maksimaalne kiirus 25,9 m/s. Tuule keskmine kiirus oli sel ajal Lokasl 18,4 m/s.

Ilmateenistus mõõdab vastavalt rahvusvahelistele standarditele tuule kiirust 10 meetri kõrgusel maapinnast.

Eesti kõigi aegade tugevaim tuul puhus ilmateenistuse andmetel 2. novembril 1969, kui Ruhnu saare mõõtejaam registreeris tuule kiiruseks 48 m/s.

Tagasi üles