Lähenev madalrõhkkond toob pühapäevaks tugevamat tuult

BNS
Copy
Perekond Varblased ootavad oma lõunasööki.
Perekond Varblased ootavad oma lõunasööki. Foto: Terje Kokaselts

Ukraina kohalt läheneva aktiivse madalrõhkkonna toel paisub pühapäeval tuul tugevamaks.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu pühapäeva pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund ja lörtsi, Kagu-Eestis võimalik ka vihm. Paiguti võib olla udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1–6 m/s, saartel ja rannikul valdavalt loode- ja läänetuul 3–9 m/s. Kesköö paiku pöördub tuul järk-järgult põhja ja kirdesse. Õhutemperatuur on -4 kuni +1, sisemaal kohati kuni -6 kraadi. Teedel esineb libedust.

Peipsi järvel puhub muutliku suunaga tuul 1–6 m/s. Lainekõrgus on kuni pool meetrit. Ilm on olulise sajuta. Nähtavus on hea ja kohati võib olla udu. Õhutemperatuur jääb -1 ja +2 kraadi vahele.

Pühapäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Ennelõunal sajab kohati vähest lund ja lörtsi, hilisõhtul võimalik Kagu-Eestis vihm. Kirde- ja põhjatuul tugevneb 3–9, õhtupoolikul rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Sooja on 4–9, tuulele avatud rannikul 1–3 kraadi.

Peipsi järvel tugevneb kirde- ja põhjatuul 3–8, õhtu poole puhanguti kuni 11 m/s. Lainekõrgus on 0,3–0,9 meetrit. Hilisõhtul võib kohati vihma sadada. Nähtavus on hea. Õhutemperatuur on 5–8 kraadi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles