Esimesel jõulupühal valitseb karge talveilm

BNS
Copy
Karge talveilm.
Karge talveilm. Foto: Elmo Riig / Sakala

Pühapäev, jõulu esimene püha, tuleb kõrgrõhkkonna servas karge talveilmaga – pilvi on küll laialdasemalt, aga suuremat sadu ei tule, ja õhutemperatuur jääb valdavalt miinusesse.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu pühapäeva nii selget taevast kui ka madalaid pilvelaamu, ent ilm on olulise sajuta. Paiguti on udu. Puhub läänekaaretuul 2-8, öö hakul rannikul puhanguti 11 m/s. Hommikul pöördub tuul lõunasse. Külma on 4-10, kohati kuni 13 kraadi, meremõjuga rannikul tuleb -3 kui +1 kraadi.

Peipsi järvel puhub valdavalt edelatuul 3-8 m/s. Ilm on olulise sajuta, kuid võib udu olla. Nähtavus on hea, ent udu korral piiratud. Külma on 6-8 kraadi.

Pühapäeva päeval on pilves selgimistega, valdavalt sajuta ilm. Üksnes Lääne-Eesti saartel võib kohati veidi lörtsi ja vihma sadada. Paiguti on udu. Puhub lõunakaaretuul 2-8, rannikul puhanguti 12 m/s. Külma on 1-6 kraadi, meremõjuga rannikul jäävad õhutemperatuurid 0 ja +2 kraadi vahele.

Peipsi järvel puhub edela- ja lõunatuul 2-6 m/s. Ilm on olulise sajuta, võib esineda udu. Nähtavus ón hea, kuid udu korral piiratud. Külma on 3-5 kraadi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles