Pühapäev toob paiguti hoovihma

Hoovihm. FOTO: Artur Sadovski

Pühapäeval kujundavad Eesti paiguti hoovihmast ilma üle Baltimaade Venemaa suunas liikuv madalrõhkkond ja Gotlandi lähistele tekkiv väike uus tsüklon.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu pühapäeva pilves ilm. Vihmasadu levib üle Eesti kirdesse ja kohati võib sadu tugev olla. Puhub idakaaretuul 4-10, puhanguti 14, saartel kuni 17 m/s. Pärast keskööd pöördub tuul Eesti lõunaservas edelasse ja läände. Sooja on 8-13, rannikul kuni 16 kraadi.

Peipsi järvel puhub öö hakul ida- ja kagutuul 8-11, puhanguti kuni 14 m/s, pärast keskööd pöördub tuul edelasse ja läände. Lainekõrgus on 0,6-1,2 meetrit. Sajab vihma ja nähtavus on mõõdukas. Sooja on 12-14 kraadi.

Pühapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajutõenäosus väheneb. Tuul pöördub põhjakaarde, Ida-Eestis läänekaarde 3-8, puhanguti kuni 13 m/s. Õhtuks tuul vaibub ja on muutliku suunaga. Sooja on 16-20 kraadi.

Peipsi järvel puhub läänekaaretuul 4-8, ennelõunal puhanguti 12 m/s. Õhtul puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Lainekõrgus on 0,4-0,9 meetrit. Sajab hoovihma ja nähtavus on mõõdukast heani. Sooja on 17-19 kraadi.

Tagasi üles
Back