Tallinnas on 14 kraadi sooja. Mida toob nädalalõpp?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Lumikelluke

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Neljapäeva pärastlõunal kella 14 ajal oli riigi ilmateenistuse andmetel Tallinnas sooja 14 kraadi, kuid puhub jäine kevadtuul. Ilm on muutlik ning homseks ennustatakse juba lörtsi. 

Reedel suundub üle Skandinaavia Soome lõunaossa madalrõhkkond, mille serva mööda kandub üle Eesti vihmapilvi, päeva jooksul läheb sadu järk-järgult kõikjal üle lörtsiks. Öösel puhub mõõdukas edela ja lõunatuul, rannikul tugevneb puhanguti 15 meetrini sekundis, päeval saartest alates pöördub tuul loodesse ning tugevneb sisemaal puhanguti 15, rannikul 21 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +2 kuni +7 kraadi, pärastlõunal lääne poolt alates langeb. 

Laupäeva öösel madalrõhkkond eemaldub. Ida-Eestis sajab veel lörtsi, lääne poolt alates aga pilved hõrenevad ja hommikuks saab taevas kõikjal selgeks. Lääne- ja loodetuule puhanguid on 15, saartel ja põhjarannikul kuni 20 meetrit sekundis, hommikul jääb tuul nõrgemaks. Õhutemperatuur on -1 kuni +2 kraadi. Päevaks laieneb Eesti kohale kõrgrõhkkonna põhjaserv. Ilm on sajuta ja enamasti päikeseline. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on 8 kuni 10, meretuulega rannikul jääb 4 soojakraadi lähedale. 

Pühapäeval kõrgrõhuhari eemaldub ja selle järel saabub meile taas ports soojemat õhku. Öö on selgem ja sajuta. Päeval võib kohati nõrka vihma sadada. Puhub mõõdukas lääne- ja edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +4, päeval tõuseb 9 kuni 14 kraadini, meretuulega rannikul jääb 5 kraadi ümbrusse. 

Esmaspäeval areneb Stockholmi lähistel uus osatsüklon ja see võtab suuna üle Soome lahe itta. Öö on sajuta, päeval liigub vihmasadu üle Eesti loodest kagusse. Tuul pöördub lõunakaarest päeval läände ja loodesse ning tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel +3 kuni +9, päeval 7 kuni 12, Kagu-Eestis kuni 17 kraadini, pärastlõunal loode poolt alates langeb.

Teisipäeva öösel sajab eemalduva madalrõhkkonna servas peamiselt Ida-Eestis esialgu vihma, hiljem lörtsi ja lund. Päeval sirutub üle Eesti Norra merel tugevneva kõrgrõhkkonna kaguserv ja sadu lakkab. Tuul pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur langeb öösel -1 kuni +2, päeval on +2 kuni +5 kraadini.

Kolmapäeval jääme kõrgrõhuala kaguserva. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Ilm on sajuta. Põhja poolt saabub jahedam õhumass ning õhutemperatuur langeb öösel -1 kuni -5, päeval tõuseb +2 kuni +5 kraadini. 

Tagasi üles