Kevadine ilm jõuab Eestisse nädala teises pooles

Leevikesed

FOTO: Elmo Riig

Ilmateenistuse prognoosi järgi jagub öiseid krõbedamaid külmakraade veel kolmapäeva ööni. Neljapäeval jõuab Eestisse aga kevadine soojus ja vihmasadu.

Teisipäeval kaugeneb madalrõhkkond Soome kagunurgast Valge mere poole. Öösel sajab Ida-Eestis veel lund, hommikuks sajupilved eemalduvad. Päeval tugevneb kõrgrõhuhari ja taevas selgineb. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, puhanguid on 15, öösel põhjarannikul kuni 18 m/s. Õhutemperatuur langeb hommikuks 0 kuni -5 kraadini, päeval tõuseb 0 kuni +5 kraadini.

Kolmapäeval liigub kõrgrõhuhari üle Eesti ja hoiab ilma sajuta. Tuul pöördub lõunakaarde, on öösel nõrk, päeval tugevneb, sest lääne poolt suureneb madalrõhkkonna surve. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni -8, Harju- ja Virumaal kuni -12, päeval tõuseb +2 kuni +7, Lõuna-Eestis kuni +11 kraadini

Neljapäeval jõuab Norra lõunaossa madalrõhkkond, mille idaserva mööda kandub lõunakaarest meile kevadine soojus ühes niiskusega. Öösel sajab kohati vihma, päeval on vihmahooge laialdaselt. Puhub võrdlemisi tugev kagu- ja lõunatuul, päeval pöördub saartest alates edelasse. Õhutemperatuur on öösel +1 kuni +5, Lõuna-Eestis kuni +7, päeval tõuseb +7 kuni +12, Lõuna-Eestis +15 kraadini, meretuulega rannikul jääb +5 kraadi lähedale.

Reedel liigub madalrõhkkond üle Rootsi ja Botnia lahe Soome ja selle servas sajab öösel kohati, päeval kord siin, kord seal vihma. Õhtu poole läheb sadu üle lörtsiks. Tuul puhub öösel edelast ja on mõõdukas, päeval paisub väga tugevaks ning saartest alates pöördub läände ja loodesse, õhtul on sisemaal puhanguid üle 15, rannikul võib üle 20 m/s olla. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul +2 kuni +7, Ida-Eestis kuni +10 kraadi.  

Laupäeval suundub madalrõhkkond edasi Valge mere poole, muutub väga aktiivseks ja öö selle edelaservas tuleb meil väga tugeva lääne- ja loodetuulega. Öösel sajab Ida-Eestis veel lörtsi. Hommikuks taevas kõikjal selgineb ja tuul nõrgeneb. Päeval liigub üle Eesti kuiva ilmaga kõrgrõhuhari. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +3, päeval +5 kuni +10 kraadi. 

Pühapäeval kõrgrõhuhari kaugeneb, seda Skandinaaviast läheneva madalrõhulohu survel. Puhub mõõdukas lääne- ja edelatuul, õhtu poole võib veidi tugevneda. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, päeval tõuseb +10 kuni +15 kraadini, meretuulega rannikul jääb ikka +5 kraadi ümbrusse. 

Esmaspäeval liigub madalrõhulohk ühes vihma- ja lörtsisajuga üle Eesti. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning paisub tugevaks. Õhutemperatuur on +2 kuni +7, Ida-Eestis öö hakul +10 kraadi ümber, päeval +3 kuni +8 kraadi.

Tagasi üles