Inspektorid eemaldasid Virumaa jõgedest 1200 tähistamata silmutorbikut

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Keskkonnainspektsiooni logo.
Keskkonnainspektsiooni logo. Foto: Mihkel Maripuu

Keskkonnakaitseinspektorid eemaldasid Ida- ja Lääne-Virumaa jõgedest vähem kui kuu aja jooksul 1200 tähistamata silmutorbikut.

Nõutava tähistuse ja märgistuseta silmutorbikute jadasid leiti 41 korral, teatas keskkonnainspektsioon.

Kuna torbikute omanikke ei olnud võimalik kohe veekogul tuvastada, eemaldasid inspektorid ebaseaduslikult püügile asetatud torbikud ning võtsid need hoiule, nagu seadus sellisel puhul ette näeb. Kohapeal tabatud kahele kalurile, kes kasutasid püügiks tähistamata ja märgistamata silmutorbikuid, määrati väärteo korras rahatrahv.

1. märtsist kuni 30. juunini on jõesilmu püük kõikides siseveekogudes keelatud, kuid praegu on silmupüügi kõrghooaeg. Samas tohib silmutorbikutega jõesilmusid püüda ainult kutselise kalapüügiloa alusel, milles on märgitud ka kasutada lubatud silmutorbikute arv.

Näiteks Narva jõel, mis on jõesilmude rikkaim jõgi, on kõigi väljastatud lubade alusel võimalik püügile panna kuni 15 000 silmutorbikut.

Keskkonnainspektsiooni Ida regiooni peainspektor-nõuniku Ivo Kase sõnul on nõudlus silmude järele suur ja kahjuks leidub kalureid, kes panevad lisaks lubatud arvu torbikutele püügile ka mitukümmend ülemäärast püügivahendit.

«Ebaseaduslikult püügile asetatud püügivahendite tõttu väheneb ausalt püüdva kaluri saak ning seetõttu paksid just kalurid ise olema huvitatud, et püük toimuks reeglitekohaselt. Kindlasti aitaks olukorda parandada see, kui kalurid rakendaksid naabrivalvet,» ütles Kask.

Kalastajad, kes näevad veekogudel ebaseaduslikku või kahtlast tegevust, saavad sellest teada anda keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.

Ebaseadusliku silmupüügi, nagu muudegi ebaseaduslike kalapüügijuhtumite korral võib füüsilisest isikust seaduserikkujat trahvida kuni 1200 euro suuruse trahviga. Kui ebaseaduslikuks püüdjaks on juriidiline isik, võib rahatrahv ulatuda kuni 3200 euroni.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles