ilmajaam.ee -
REKLAAM
Kajakas.
1/1

Kajakas.

foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

foto
http://f6.pmo.ee/f/2012/05/08/1092442t40hd56d.jpg
http://f5.pmo.ee/f/2012/05/08/1092442t44haac3.jpg
Kajakas.
Ants Liigus / Pärnu Postimees

Tallinna sadam pani püsti linnupeleti

08.05.2012 07:27

Ründavate ja roojavate lindude tõrjumiseks paigaldati eile Tallinna sadama territooriumile seade, kust kostab hirmsat linnuhädakisa.

REKLAAM

Tallinna sadam on hädas kajakate ja tiirudega, kes roojavad ja kevaditi poegade kaitseks on agressiivsed nii turistide kui ka sadama töömeeste vastu, kirjutab Õhtuleht. Selleks, et linnud sadamas nii isetahtsi ei toimetaks, paigutasid töömehed eile sadama A-terminaali lambiposti otsa linnupeletusaparaadi, teine 2700 eurot maksev linnupeleti paigaldatakse plaanide järgi neljapäeval ristluslaevade kaile.

«Need on Inglismaal toodetud aparaadid, mida kasutatakse peamiselt sadamates, parkides ja lennujaamades lindude peletamiseks,» räägib aparaate paigaldava OÜ Viljakoda juhataja Kaarel Sareal. Tema sõnul on masinasse salvestatud eri linnuliikide hädakisa. Kajakate ja tiirude peletamiseks tuleb mängida just nende tapakisa.

Ornitoloog Aarne Tuule sõnul ei peeta selliseid seadeid eriti efektiivseks, sest nende mõju on küllalt lühiajaline. «Püütakse minna lähedale sellele kisakõrile ja kui nähakse, et ohtu ei ole, siis otsustatakse, et tegu on mingi närvihaigega, kes kogu aeg pasundab,» räägib Tuule ning tõi näite 2003. aastal avatud Jõelähtme prügilast, kus peletusvahendid enam ei tööta, kuna aparaatide peal istuvad ja roojavad linnud on masinad tuksi keeranud.
 

Toimetas Hanneli Rudi, reporter
Jaga |
Saada sõbrale
Saada sõbrale
Sinu nimi: Sõbra nimi:
Sinu meiliaadress: Sõbra meiliaadress:
SAADA SÕBRALE
E-MAIL SAADETUD
SIDUSTEEMADE KATALOOGID
REKLAAM
KOMMENTEERI

NB! Vaata kommenteerimise tingimusi.
Soovin moderaatoriks kandideerida
Ilm linnades
Ilmajaam.ee Facebookis