Nädala lõpus tuleb kuni seitse kraadi sooja

ilmajaam.ee
Copy
Nukker lumememm sulailmas.
Nukker lumememm sulailmas. Foto: Urmas Luik

Keskkonnaagentuuri ilmaprognoosi järgi läheb ilm lähipäevil soojemaks ning nädala lõpus tuleb kohati kuni seitse kraadi sooja.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund. Puhub lõunakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -5 kraadi, Põhja-Eestis tuleb kohati -8 kraadi. Päeval on pilves ilm. Lääne- ja Kesk-Eestis sajab lund ja lörtsi, saartel läheb sadu üle vihmaks. Mitmel pool on jäidet. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni +2 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves ilm. Ida-Eestis sajab ajuti lund ja lörtsi, Lääne-Eestis lörtsi ja vihma. On jäidet. Puhub kagu- ja lõunatuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +2 kraadi. Päeval on pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 4-10, õhtul saartel puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 1-4 kraadi.

Reede öösel on pilves üksikute selgimistega ilm. Hommikul sajab vihma saartel ja mandri lääneservas. Puhub kagutuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +3 kraadi. Päeval on pilves ja vihmane ilm. Õhtul lääne poolt alates sadu lakkab ja saartel pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 7-13, saartel ja rannikul puhanguti 18 m/s, pärastlõunal pikkamööda nõrgeneb. Sooja on 2-6 kraadi.

Laupäeva öösel on madalrõhkkonna mõju üürikeseks väiksem ja vihmahooge hõredalt ning tuul ka pisut nõrgeneb. Päeval lisandub lõunakaarest niiskust ning Liivi lahe äärde ja Lõuna-Eestisse jõuab tihe vihmasadu, mis õhtul üle maa laieneb, sekka tuleb ka lörtsi. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -2 kuni +2, päeval +1 kuni +5 kraadi.

Pühapäeva öösel jõuab kohale madalrõhulohk. Jätkub vihma- ja lörtsisadu. Päev on tõusva õhurõhu foonil üksikute sajuhoogudega. Tuul puhub valdavalt lõunakaarest ja on tugevam öösel. Õhutemperatuur on öö hakul +2 kuni +7 kraadi, hommikuks langeb -1 kuni +2 kraadini, päeval tõuseb +3 kuni +7 kraadini.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles