Transpordiamet hoiatab: saabuv tuisk muudab teeolud väga keeruliseks (2)

Postimees
Copy
Talvised teeolud.
Talvised teeolud. Foto: Tairo Lutter

Esmaspäeva hilisõhtul jõuab ida poolt kohale uus lumesadu koos tugeva tuulega, mistõttu muutuvad transpordiameti teatel teeolud väga keeruliseks. Pärastlõunaks kehtis teise taseme ilmahoiatus kogu Ida-Eestile. 

Tihe lumesadu laieneb idast läände üle Eesti ning mitmel pool tuiskab. Puhub loode- ja põhjatuul 5– 12 m/s, puhanguti kuni 15, rannikul kuni 17 ning Virumaa rannikul puhanguti kuni 20 m/s, pärast keskööd tuul nõrgeneb järk-järgult. Lund sajab kõige rohkem juurde Ida- ja Kagu-Eestis.

Keskkonnaagentuur prognoosib, et teisipäeva hommikuks lisandub kümme sentimeetrit lund. 

«Kuna homme hommikul on teed lumised ja libedad, siis tuleb kindlasti varuda sõiduks tavapärasest oluliselt rohkem aega või võimalusel lükata sõit edasi,» soovitab transpordiameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. «Iga liikleja peab valima teeoludele vastava sõidukiiruse ja -stiili ning suurim lubatud kiirus ei ole kohustuslik.»

Teehooldajad on kogu tehnikaga väljas, ent kõikide teede puhastamine võtab aega, sest saju ja tuisu tõttu kattub teepind peagi uuesti lume. Samuti võib tugev tuul tekitada tuisuvaale, mis raskendab liiklemist.

Lisaks keerulistele teeoludele peavad sõidukijuhid arvestama ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega. Hooldemasinale vastu sõites tuleb hoida tee serva, sest sahk ulatub üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli. Alustades hooldemasinast möödasõitu, tuleb veenduda selle ohutuses ning arvestada, et hooldemasinast eespool olev tee võib olla hooldamata.

Lumesadu jätkub ka teisipäeva jooksul, tihedamalt eelkõige Põhja-Eestis. Temperatuurid püsivad miinuspoolel ning teed on lumised.

Enne sõidu alustamist soovitab amet vaadata teeolusid portaalist www.tarktee.ee.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles