R, 8.12.2023

Lähipäevadel sajab nii lund kui ka lörtsi

BNS
Copy
Ka lähipäevil tõotab tulla mitmel pool lume- ja lörtsisadu.
Ka lähipäevil tõotab tulla mitmel pool lume- ja lörtsisadu. Foto: Marianne Loorents

Lähipäevade ilm toob miinuskraade, lume- ja lörtsisadu ning kolmapäevaks ja neljapäevaks paiguti ka väga tugevat tuult.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu teisipäeva pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund. Puhub muutliku suunaga tuul 2–7 m/s. Külma on 3–9, saarte rannikul kohati 0 kraadi. Teisipäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lund, saartel ka lörtsi. Puhub valdavalt põhjakaaretuul 2–8 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -5, saartel ja läänerannikul 0 kuni +2 kraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lund. Puhub muutliku suunaga tuul 1–7 m/s. Külma on 6–12, rannikul kohatu kuni 2 kraadi. Kolmapäeva päeval pilvisus tiheneb. Kohati sajab vähest lund. Õhtul jõuab saartele tihedam lume- ja lörtsisadu, mis levib edasi mandrile. Tuul pöördub lõunasse ja edelasse ning tugevneb päeva jooksul 6–12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 12–16, puhanguti kuni 22 m/s. Külma on 1–6 kraadi, õhtul tõuseb õhutemperatuur saartel ja läänerannikul 0 kuni +3 kraadini.

Neljapäeva öösel on pilves ilm. Tihe lume- ja lörtsisadu levib saartelt üle maa ida suunas, Lääne-Eestis läheb sadu üle vihmaks ja hommikul hõreneb. On jäiteoht. Puhub lõuna- ja edelatuul 6–12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 12–16, puhanguti kuni 24 m/s. Pärast keskööd pöördub tuul saartelt alates loodesse ja nõrgeneb veidi. Öö hakul on külma 2–8, saartel ja läänerannikul jääb õhutemperatuur 0 ja +3 kraadi vahele. Hommikuks läheb mõnevõrra soojemaks. Neljapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, lörtsi ja lund. Puhub loodetuul 5–11, rannikul puhanguti 15 m/s. Pärastlõunal nõrgeneb läänekaaretuul 2–8 m/s. Sooja on 1–5 kraadi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles