E, 20.03.2023

Esmaspäeval tõuseb õhutemperatuur paiguti 12 kraadini

BNS
Esmaspäeval tõuseb õhutemperatuur paiguti 12 kraadini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kevadilmad on jahedad.
Kevadilmad on jahedad. Foto: Urmas Luik

Eeloleva nädala esimene pool tõotab küll sajune tulla, kuid päevased õhutemperatuurid on plussis ja esmaspäeval kerkivad termomeetrinäidud Kagu-Eestis koguni 12 soojakraadini.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest vihma, pärast keskööd jõuab saartele uus sajuala. Puhub lõunakaaretuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi. Esmaspäeva päeval on enamasti pilves ilm. Vihmasadu levib aeglaselt saartelt üle mandri kagusse. Puhub lõuna- ja edelatuul, pärastlõunal pöördub saartel läände ja loodesse 3-9 m/s. Sooja on 3-9, Kagu-Eestis kuni 12 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves ja sajab vihma, Põhja-Eestis ka lörtsi. Pärast südaööd sadu Lääne poolt alates lakkab ja pilved hajuvad. Puhub läänekaaretuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi. Teedel suureneb libeduseoht. Teisipäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Hommikupoolikul sajab veel Kagu-Eestis vihma ja lörtsi. Puhub läänekaaretuul 3-9 m/s. Sooja on 2-8 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves ilm. Saartelt levib lume- ja lörtsisadu üle mandri kirdesse ning läheb lääne pool üle vihmaks. Puhub lõunakaaretuul 5-10, hommikupoole ööd saartel ja läänerannikul edelatuul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi. Pärast südaööd läheb mõnevõrra soojemaks. Kolmapäeva päeval on pilves ilm. Sajab vihma, kohati sekka ka lörtsi. Õhtupoolikul sajuvõimalus väheneb ja pilvisus hõreneb. Puhub edela- ja läänetuul 5-10, ennelõunal puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 3-8 kraadi. Õhtupoolikul hakkab loode poolt alates jahedamaks minema.

Märksõnad
Tagasi üles