E, 20.03.2023

Vabariigi sünnipäev kisub pakaseks: külma võib tulla kuni 22 kraadi

BNS
Vabariigi sünnipäev kisub pakaseks: külma võib tulla kuni 22 kraadi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kena talveilm Tallinnas
Kena talveilm Tallinnas Foto: Madis Veltman

Ilmateenistuse prognoosi järgi võib lähipäevil kohati tulla kuni 22 kraadi külma.

Neljapäeva öösel on muutliku pilvisusega sajuta ilm. Tuul pöördub lõunakaarde ja tugevneb hommikuks 4-10, rannikul puhanguti 13 m/s. Külma on 11-17, paiguti 22 kraadi, saartel ja kohati rannikul 5-10 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Õhtupoolikul sajab kohati vähest lund. Puhub lõuna- ja kagutuul 5-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -4 kuni -9 kraadi, saartel ja läänerannikul 0 kuni -3 kraadi.

Reede öösel on pilves ilm. Saartele jõuab lumesadu, mis levib edasi mandrile, kohati tuiskab. Saartel sajab hommikul ka lörtsi ja on jäiteoht. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s, hommikul nõrgeneb veidi ja pöördub saartel läände ja loodesse. Õhutemperatuur on vahemikus -4 kuni -9, saartel ja läänerannikul 0 kuni -3 kraadi. Päeval on pilves ilm. Sajab lund, saartel ka lörtsi ja vihma ning on jäiteoht. Pärastlõunal lääne poolt alates pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Tuul pöördub järk-järgult kõikjal loodesse ja läände 4-10 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +1 kraadi, õhtupoolikul langeb.

Laupäeva öösel on muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub valdavalt loodetuul 3-8 m/s. Külma on 6-12, saartel ja läänerannikul 2-5 kraadi. Päeval on pilvisus hõreneb ja ilm on olulise sajuta. Puhub loode- ja põhjatuul 3-9 m/s. Külma on 1-6 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles