E, 20.03.2023

Tihe lumesadu on üle Eesti muutnud teeolud keeruliseks

Tihe lumesadu on üle Eesti muutnud teeolud keeruliseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tihe lumesadu.
Tihe lumesadu. Foto: Marianne Loorents

Esmaspäeva pärastlõunal jõudis merelt Eesti kohale tihe sajuala, mis muutis õhtu poole liiklusolud keeruliseks. Transpordiamet soovitab võimalusel liiklemist vältida.

Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt levib esmaspäeva pärastlõunal lumesadu Lääne-Eesti saartelt mandrile. Sadu on mitmel pool tugev, tuiskab. Õhtul läheb sadu saartel ja läänerannikul üle lörtsiks ja vihmaks, on jäidet. Kagutuul tugevneb mandril puhanguti 12, saartel ja läänerannikul 15–20 m/s. Sajualas halveneb nähtavus ning teed muutuvad libedaks.

Kella 20.30 paiku kirjutas keskonnaagentuuri sünoptik Kairo Kiitsak ühismeedias, et paljudes kohtades sajab juba pikemat aega intensiivselt lund ning paiguti tuiskab. «Teedel on tuisuvaalusid ja nähtavus tihedas sajus halb! Sajuala liigub aeglaselt ida-kagu suunas. Saartel on sadu üle läinud vihmaks, on jäiteoht!» hoiatas Kiitsak.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil, vahendati pressiteates. 

«Palume liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.»

Liiklejatelt oodatakse infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata siit.

Märksõnad
Tagasi üles