E, 20.03.2023

Esmaspäev jätkub lumesajuga

BNS
Esmaspäev jätkub lumesajuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esmaspäev jätkub lumesajuga
Esmaspäev jätkub lumesajuga Foto: Marianne Loorents

Esmaspäeval on oodata läänest itta levivat lumesadu ja esialgu veel leebeid miinuskraade.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab lund, kohati tuiskab. Pärast keskööd sajud harvenevad. Puhub põhja- ja loodetuul 3-9, mandri lõunaosas puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti saartel ja rannikul 9-13, puhanguti 18 m/s. Pärast keskööd tuul nõrgeneb ja pöördub hommikuks läänekaarde. Külma on 1-7, kohati 11 kraadi.

Peipsi järvel puhub loodetuul 3-8 m/s. Hommikul puhub muutliku suunaga tuul 1-5 m/s. Ajuti sajab lund, nähtavus on mõõdukas või halb. Külma on 3-5 kraadi.

Esmaspäeva ennelõunal on pilves selgimistega ilm ja mõnel pool sajab vähest lund. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Pärastlõunal pilvisus tiheneb. Lumesadu levib Lääne-Eesti saartelt mandrile, saartel tuleb ka lörtsi. Kohati tuiskab. Õhtul võib olla veel sajuta Peipsi järve ääres ja Virumaal. Lõuna- ja kagutuul tugevneb 6-11, saartel ja rannikul 9-15, puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur jääb 0 ja -4 ning saartel -1 ja +2 kraadi vahele.

Peipsil puhub ennelõunal muutliku suunaga tuul 1-5 m/s, pärastlõunal kagutuul 3-8. Õhtul ulatuvad tuulepuhangud 12 m/s. Võib sadada vähest lund. Nähtavus on mõõdukas. Külma on 2-4 kraadi.

Tagasi üles