E, 20.03.2023

Päeva jooksul lumesadu jätkub, teedel valitseb libedus

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Päeva jooksul lumesadu jätkub, teedel valitseb libedus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumine tee Mäos. Pilt on illustratiivne.
Lumine tee Mäos. Pilt on illustratiivne. Foto: Dmitri Kotjuh

Transpordiamet teatab, et täna hommikul on riigi põhi- ja tugimaanteed üle Mandri-Eesti valdavalt lumega kaetud.

Vaid Lääne-Eestis ja Liivi lahe ümbruses on teed soolamärjad. Üle maa on laialdaselt ka lumesadu ja kohati tuiskab. Saartel ja läänerannikul puhub loode- ja läänetuul puhanguti kuni 22 m/s, mis võib endaga kaasa tuua teele langenud puid ja oksi.

Päeva jooksul lumesadu jätkub ja oodatav lumelisa on 4-8 cm, Lääne-Eesti saartel 1-4 cm. Teedel valitseb libedus!

Tartu Maratoni toimumisel palub transpordiamet kõikide liiklejate kõrgendatud tähelepanu ja mõistvat suhtumist suusatajate ja nende saatjate liikumisest tingitud liiklustakistustesse Otepää-Kääriku-Puka-Palupera-Elva regioonis 19.veebruaril kell 6.00-18.00.

Teede ja raja ristumistel lastakse võimalusel ootavad autod üle raja, kuid suusatajate suure hulga tõttu võib kohati liiklusvool olla nii tihe, et katkestus võib ulatuda kuni 1 tunnini. Täpsemalt vaata rajakulgemist ürituse kodulehelt www.tartumaraton.ee.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele: «Ole ettevaatlik hooldemasinast möödumisel. Arvesta, et eesolev tee võib tänase ilmaga olla hooldamata.»

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata http://tarktee.ee.

Tagasi üles