Homme kimbutab tallinlasi tuisk

Postimees
Copy
Tuisk. Pilt on illustratiivne.
Tuisk. Pilt on illustratiivne. Foto: Marianne Loorents

Ilmaprognooside kohaselt algab täna õhtul Tallinnas lume- ja lörtsisadu, hommikuks on oodata tihedat lumesadu ja tuisku. Vahelduvate pluss- ja miinuskraadidega kaasneb libeduseoht kõnniteedel ning suureneb jääpurikate tekkimise oht.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul on linna lepingupartnerid kõrgendatud valmisolekus, et tagada libeduse ennetamine ja hooldustsüklite käigus lume ja libeduse tõrje muutuvate ilmastikuolude olukorras.

«Palume kõigil liiklejatel valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks. Libeduseohuga tuleb arvestada ka jalakäijatel ja kergliiklejatel,» ütles Sulg. «Kõigil kinnistu omanikel tasub jälgida katustele kogunenud lume kogust ning eemaldada lumi ja ohtlikud jääpurikad, mis kujutavad ohtu jalakäijatele ja pargitud autodele.»

Linna hooldatavates 286 enamkasutatavas ühistranspordipeatuses on konteinerid, kust saavad inimesed vajadusel võtta sõelmeid libeduse tõrjumiseks kohapeal.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Info Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest: www.tallinn.ee/lumi

Tänavapuhastusalaste küsimustega ja puudulikust teehooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14 410.

Tagasi üles