Ilmastikuolude tõttu on elektrita üle 20 000 majapidamise

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Ööl vastu neljapäeva alla sadanud lumi on taaskord murdnud mitmeid oksi ja puid, mis omakorda on põhjustanud elektrikatkestusi üle kogu Eesti. Kella 10 paiku oli elektrita üle 20 000 majapidamise, enim neist Raplamaal ja Pärnumaal.

Elektrilevi teatel kogunes hommikul nende kriisikomisjon ning brigaadid tegelevad rikete likvideerimisega alates varahommikust. Elekter on taastatud ligi tuhandel kliendil. 

Amet prognoosib, et järgnevatel tundidel tuleb katkestusi juurde. 

«Kohe kui ilm võimaldab, siis alustatakse ülelende ka droonidega, et kiirendada rikete kaardistamist,» lubas Elektrilevi. 

Juhatuse esimehe Mihkel Härma sõnul on komplekteerimisel ka lisabrigaadid. «Samuti on suurendatud koosseisus tööl meie juhtimiskeskus,» ütles Härm.

Kuna ilm on endiselt heitlik ja lund sajab juurde, siis on rikete likvideerimine ohutuse seisukohast keeruline. «Varasemate tormirikete likvideerimise kogemusele tuginedes saame öelda, et umbes pooled klientidest saavad elektri tagasi 12 tunni jooksul. Täpsemad prognoosid saame anda õhtupoole kui olukord on stabiliseerunud ja lumesadu lõppenud,» täpsustas juhatuse esimees.

NB! Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu, mis võimaldab elektririkete korral kiiremat infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Tagasi üles