N, 30.03.2023

Eelolev öö toob paraja portsu lörtsi ja lund, mis võib põhjustada voolukatkestusi

Liiklusolud halvenevad!
Sven Randlaid
, ajakirjanik
Eelolev öö toob paraja portsu lörtsi ja lund, mis võib põhjustada voolukatkestusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elektriliinid talvel.
Elektriliinid talvel. Foto: Elmo Riig/Sakala

Täna õhtul ja öösel levib Kagu-Eestist põhja poole tihe lörtsi- ja vihmasadu, mis läheb üle lumesajuks. Maha võib sadada kuni 15 cm lund, prognoosib keskkonnaagentuur. Ühtlasi hoiatatakse, et märja lume tõttu võivad puude oksad murduda ja elektriliinid katkeda, samuti halvenevad liiklustingimused.

Prognoosi kohaselt jõuab pärastlõunal Kagu-Eestisse tihe lörtsi- ja vihmasadu, mis laieneb põhja-loode suunas ja läheb õhtu poole aegamisi üle lumeks. Sadu on seotud lõuna poolt läheneva aktiivse madalrõhualaga, mis liigub eeloleval ööl üle Kagu-Eesti põhja poole ja jõuab hommikuks Peipsi äärde.

Homme päeval eemaldub pööris Ida-Eesti kohalt Viiburi suunas ja lääne poolt alates sadu aegamööda lakkab.

Eeloleval ööl on sadu mitmel pool tugev ja see jätkub ka päeval. Lisanduva lume- ja lörtsihulk on Eesti idapoolses osas 10-15, lääne pool kuni 10 cm. Suursaarteni suurem sadu tõenäoliselt ei küündi. Mandri ida- ja kaguserva riivab ka soe sektor, kus sajab tugevat vihma ning lörtsi.

Õhutemperatuur on nullilähedane. Märja lume ladestus põhjustab puude ja okste murdumist, mis võivad elektriliinidele vajuda ja põhjustada elektrikatkestusi. Nähtavus on halb ja tihedas sajus liiklustingimused halvenevad.

Hommiku poole ööd tugevneb põhjarannikul põhja- ja loodetuul puhanguti kuni 15 m/s, tuiskab. Päeva jooksul hakkab tihe sadu järk-järgult Peipsi taha taanduma. Madalrõhuala eemaldudes saab läänekaare tuul kõikjal hoogu juurde.

Homme õhtul langeb õhutemperatuur alla 0°C ja teedele tekib kiilasjää.

Märksõnad
Tagasi üles