N, 30.03.2023

Uus nädal algab mõne soojakraadiga

BNS
Uus nädal algab mõne soojakraadiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Urmas Luik

Üle Läänemere Soome poole liikuv madalrõhkkond toob esmaspäevaks tugevat tuult ja sadu ning kuni viie soojakraadini kerkivaid termomeetrinäite.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva peamiselt pilves ilm. Vihma- ja lörtsisadu eemaldub Kesk- ja Ida-Eestist kirdesse. Läänemerelt jõuab uus sajuala Lääne-Eestisse.

Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11, puhanguti kuni 17, saartel ja rannikul 12-15, puhanguti 22 m/s. Varahommikul võivad Hiiu- ja Saaremaa lääneservas tuuleiilid kuni 25 m/s paisuda. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunatuul 6-9, puhanguti 13 m/s. Sajab lörtsi ja vihma, pärast keskööd sadu lakkab. Nähtavus on mõõdukas või halb. Sooja on 1-2 kraadi.

Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 6-11, puhanguti kuni 17 ms. Saartel ja rannikul ulatub tuule kiirus 10-15, puhanguti 22 m/s. Pärastlõunal tuul järk-järgult nõrgeneb. Sooja on 2-5 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunatuul 7-11, puhanguti 15 m/s. Ilm on olulise sajuta ja mõõduka nähtavusega. Sooja on 1-3 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles