E, 6.02.2023

FOTOD JA VIDEO ⟩ Eestis sadas ööga maha paks lumevaip, elektrita on tuhandeid majapidamisi

Postimees
Eestis sadas ööga maha paks lumevaip, elektrita on tuhandeid majapidamisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4

Öösel alanud tugev lumesadu kattis Tallinna paksu lumevaibaga ning aastavahetuseks sulanud lumi on asendunud uute hangedega. Teeolud olid teisipäeva hommikul Tallinnas mõõdukalt rasked.

Kesk-Eestist alates põhja poole on lumesadu väga intensiivne ning on põhjustanud mitmel pool Eestis elektrikatkestusi.

Kõige ulatuslikumad rikked on Harjumaal, kus on hommikuse seisuga elektrita ligi 2600 klienti.

Suur lumekogus puudel muudab oksad raskeks ning need murduvad ja tekitavad palju rikkeid. Suur klientide arv on tingitud sellest, et rikked on tihe-asustusega piirkondades nagu Kuusalu, Rae ja Anija vallad.

«Komplekteerimisel on lisabrigaadid Harjumaal, kes suunduvad juba olemasolevatele appi rikkeid kõrvaldama. Aga kuna ilm on endiselt heitlik ja lund sajab juurde, siis, on rikete likvideerimine ohutuse seisukohast keeruline. Juhtimiskeskus on suurendatud koosseisuga tööl, et võimalikult ruttu rikked likvideerida ning loodame klientidele elektriühendused täna õhtuks taastada,» kommenteeris Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Elektrikatkestustest saab anda teada rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiremat infovahetust teavitaja ja Elektrilevi vahel.

Käitumisjuhiseid elektrivarustuse katkemise korral leiab Ole Valmis kodulehelt. Ilmateadet ning hoiatusi saab jälgida ilmateenistuse kodulehelt.

Märksõnad
Tagasi üles