K, 7.12.2022

Ilmaprognoos ⟩ Novembri esimene pool tuleb soe, miinuskraade ja lund on oodata kuu lõpul

Sven Randlaid
, ajakirjanik
Novembri esimene pool tuleb soe, miinuskraade ja lund on oodata kuu lõpul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Novembrikuine loodus
Novembrikuine loodus Foto: Margus Ansu

Keskkonnaagentuuri värske prognoosi kohaselt kujuneb keskmine õhutemperatuur novembri esimesel poolel normist kõrgemaks, miinuskraade ja esimest lumesadu on oodata kuu lõpul.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb novembri esimesel poolel normist kõrgem, teisel poolel normi lähedane (norm 0,5..4,7°C). Sademeid on normi piires (norm 51..73 mm), märgitakse keskkonnaagentuuri kuuprognoosis.

Kuu alguses jääb Eesti Venemaal tugevneva kõrgrõhuala ja lääne pool tegutsevate madalrõhualade piirialale. Ilm on üsna sombune ja soe. 6.-7. kuupäeval saavad madalrõhkkonnad Atlandilt jõudu juurde ja ilm muutub vihmasemaks ja tuulisemaks. Seejärel tugevneb taas kuivemat ilma pakkuv kõrgrõhuala.

Kuu keskpaiku aktiviseerub läänevool. Sageli sajab, õhutemperatuuri foon veidi langeb, kuid jääb pikaajalisest keskmisest kõrgemaks.

Kuu viimase kolmandikus suureneb taas kõrgrõhkkondade mõju. Tuul puhub sagedasti põhja- ja idakaarest ning õhutemperatuur langeb novembrikuu keskmise lähedale või veidi madalamale. See tähendab miinuskraade ja ka ajuti lumesadu.

Märksõnad
Tagasi üles