K, 7.12.2022

Üle Eesti lääne- ja põhjaosa liikus äike koos tugevate tuuleiilidega, elektrita jäi üle 4500 majapidamise

Täiendatud
Postimees
Üle Eesti lääne- ja põhjaosa liikus äike koos tugevate tuuleiilidega, elektrita jäi üle 4500 majapidamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Äike ja välgud. Pilt on illustreeriv
Äike ja välgud. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Pühapäeva hilisõhtul liikus üle Eesti lääne- ja põhjaosa äikesefront ühes väga tugevate tuuleiilide ja vihmavalingutega. Tormi tõttu jäi vooluta üle 4500 majapidamise.

Riigi ilmateenistus oli andnud kogu riigis välja esimese taseme ilmahoiatuse, mis tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik.

Sünoptik Kairo Kiitsak kirjutab ühismeedias, et Soome edelarannikul mõõdeti pühapäeva õhtul tuule kiiruseks koguni 39,2 m/s (141 km/h). Hiiumaal Kõrgessaares puhus kella 22 ajal tormituul 26,2 m/s.

Kiitsaku sõnul liikus pagiliin ühes äikese, tugevate tuuleiilide ja vihmavalingutega üle Läänemere itta. 

Pagi puhul on tegemist äkilise ja lühiajalise tuuleiiliga, mille kiirus kasvab paari minuti jooksul kuni 20-30 m/s. Pagi esineb rünksaju pilvede ajal koos vihmavalingu ja äikesega ning tuule suund võib muutuda.

«Mere pealt on tulemas nüüd öösel veel üks ebapüsiv pilvemass, millest võib areneda uusi sajuhooge ja mõnes kohas võib ka äikest olla, aga see kõik taandub lokaalsele tasandile,» kirjutas Kiitsak pärast südaööd.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt puhub praegu edelatuul puhanguti 17, saartel ja rannikul 14, puhanguti 22 m/s, hommikuks pöördub läände.

Pühapäeval kella 23.40 paiku oli Elektrilevi andmetel jäänud saartel ning Lääne- ja Loode-Eestis elektrita ühtekokku üle 4500 majapidamise.

Elektrikatkestuste kohta saab operatiivset infot SIIT.

Äikese liikumist saab reaalajas jälgida SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles