P, 4.12.2022

Sünoptik hoiatab: järgmisel nädalal on palju tormituult

Margus Paaliste
, ajakirjanik
Sünoptik hoiatab: järgmisel nädalal on palju tormituult
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tormine ilm Merivälja muuli juures
Tormine ilm Merivälja muuli juures Foto: Sander Ilvest

Sügisesed tormituuled jõuavad järgmisel nädalal meiemaile, hoiatas ühismeedias Keskkonnaagentuuri sünoptik Kairo Kiitsak.

«Sügis võimutseb! Järgmisel nädalal on palju tormituult,» märkis Kiitsak.

«Nädala alguses on õhuvool põhjakaarest, nädala keskpaigast nädalavahetuseni edelast ja läänest,» teatas sünoptik, lisades, et oodata on seega veetaseme tõusmist.

«Tugev tuul murrab puid, häirib elektrivõrku ja praamiliiklust,» hoiatas Kiitsak.

Oktoobri esimese täisnädala alguses paisuvad tuuleiilid kohati 20 meetrini sekundis ja paljudes kohtades sajab vihma.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva vahelduva pilvisusega ilm ja üksikutes kohtades sajab vihma. Puhub idakaaretuul 2-8, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Sooja on 3-8, rannikul kuni 11 kraadi. Esmaspäeva päeval on Ida-Eestis pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vihma. Lääne-Eestis on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kirde- ja põhjatuul 7-12, puhanguti 16, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 20 m/s. Sooja on 7-13 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Ida-Eestis sajab vihma ja sadu on kohati tugev. Puhub põhjatuul 8-15, saartel ja rannikul puhanguti 20 m/s. Hommikuks tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 5-11 kraadi. Teisipäeva päeval on Lääne-Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Ida-Eestis on pilves ja vihmane, pärastlõunal sadu järk-järgult lakkab ja õhtuks pilved hajuvad. Puhub põhja- ja loodetuul 6-12, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhtuks tuul nõrgeneb. Sooja on 7-13 kraadi.

Kolmapäeva öö tuleb vahelduva pilvisusega, vastu hommikut aga pilvisus tiheneb. Hommikupoole ööd levib nõrk vihmasadu läänest itta. Läänekaaretuul puhub kiirusega 3-8 m/s. Hommikul tugevneb lõuna- ja edelatuul 5-11, saartel puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on Ida-Eestis 0 kuni +6, Lääne-Eestis tuleb 5-11 kraadi sooja. Kolmapäeva päeval on pilves ilm ja ajuti sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 6-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 10-15 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles