E, 6.02.2023

Reedel tuleb kuni 29 kraadi sooja, kuid nädalavahetusel läheb taas jahedamaks

BNS
Reedel tuleb kuni 29 kraadi sooja, kuid nädalavahetusel läheb taas jahedamaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Inimene end palavaga jahutamas.
Inimene end palavaga jahutamas. Foto: Sille Annuk

Kui veel reedel saab Eestis nautida väga palavat ilma, siis edaspidi läheb jahedamaks, prognoosib ilmateenistus.

Öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Kohati võib tekkida udu. Puhub lõunakaare tuul 3-9 m/s. Sooja on 14-20, Kagu-Eestis kohati 11 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunakaare tuul 3-7 m/s ja laine kõrgus on 0,3-0,7 meetrit. Ilm on sajuta ja nähtavus on enamasti hea. Sooja on 17-19 kraadi.

Päeval on vähese pilvisusega sajuta ilm. Õhtu poole saartel pilvisus tiheneb ja kohati võib sadada hoovihma, ühtlasi on äikese võimalus. Puhub valdavalt lõuna- ja kagutuul 4-10, Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti 13 m/s. Sooja on 25-29, tuulele avatud rannikul kuni 23 kraadi.

Peipsi järvel puhub valdavalt lõuna- ja kagutuul 4-8 m/s ja laine kõrgus on 0,4-0,8 meetrit. Ilm on sajuta ja nähtavus on hea. Sooja on 24-26 kraadi.

Ilm läheb lähipäevil jahedamaks

Laupäeva öösel lääne poolt alates pilvisus tiheneb. Saartelt levib vihmasadu läänerannikule ja liigub hommikul edasi sisemaa suunas, ühtlasi võib olla äikest. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, rannikul puhanguti 13 m/s, pärast keskööd pöördub saartel tuul edelasse. Sooja on 16-21 kraadi. Päeval on saartel ja läänerannikul pilvi vähe ja ilm on sajuta. Mandri sisealadel on hommikupoolikul muutliku pilvisuse ja vihmahoogudega ilm, püsib äikeseoht. Pärastlõunal taandub sadu Kesk- ja Ida-Eesti kohale ning õhtul Peipsi taha ning selle järel taevas selgineb. Tuul pöördub järk-järgult kõikjal edelasse ja läände, puhudes 5-10, puhanguid kuni 15 m/s. Sooja on 18-23, Eesti idaosas ennelõunal kuni 26 kraadi.

Pühapäeva öösel on mandril laialdaselt selge ja sajuta ilm. Saartel on kohati pilverünki, millest lühiajaline hoog vihma võib tulla. Puhub läänekaare tuul 5-10, põhjarannikul puhanguti kuni 15 m/s, pärast keskööd tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 8-13, tuulele avatud rannikul kuni 18 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab hoovihma. Puhub valdavalt läänetuul 5-10, põhjarannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 19-22 kraadi.

Esmaspäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 3-9 m/s. Sooja on 8-13, rannikul kuni 17 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 2-7 m/s. Sooja on 17-22 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles