R, 12.08.2022

Järgmise nädala esimene pool toob vihma- ja lörtsihooge

BNS
Järgmise nädala esimene pool toob vihma- ja lörtsihooge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lörts.
Lörts. Foto: Liis Treimann

Mai esimese täisnädala algus veel sooja ilma ei tõota ning arvestada tuleb vihmahoogude ja lörtsivõimalusega.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva selge või vähese pilvisusega ilm. Vaid enne keskööd ja hommikul on paiguti pilvine, aga ilm on sajuta. Puhub läänekaaretuul 2-7, põhjarannikul tugevneb hommikul edelatuul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2, saartel ja läänerannikul kuni +5 kraadi. Esmaspäeva päeval on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edelatuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Sooja on 10-14, meretuulega rannikul kuni 7 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Vihmasadu levib Põhja-Eestist hommikuks Lõuna-Eestisse, sekka võib tulla ka lörtsi. Puhub edela- ja läänetuul 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Pärast keskööd tuul nõrgeneb ja puhub läänekaarest kiirusega 3-9 m/s. Sooja on 2-6 kraadi. Teisipäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub lääne- ja loodetuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 5-11 kraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lörtsi või lund. Loodetuul nõrgeneb 3-9, öö hakul rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2, rannikul kuni +4 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool on vihma- ja lörtsihooge. Õhtuks sajuhood eemalduvad ja taevas selgineb. Puhub loode- ja läänetuul 3-9, põhjarannikul puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 4-9 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles