R, 12.08.2022

Politsei tuletab autojuhtidele meelde: märjaks pritsitud jalakäijaga tuleb kompromiss leida

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Politsei tuletab autojuhtidele meelde: märjaks pritsitud jalakäijaga tuleb kompromiss leida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu tänavad ujusid eile hommikupoolikul nagu kõva suvise vihma ajal ning nii mõnigi jalakäija sai lisaks loodusele sahmaka vett ka mööda sõitvalt autolt.
Tartu tänavad ujusid eile hommikupoolikul nagu kõva suvise vihma ajal ning nii mõnigi jalakäija sai lisaks loodusele sahmaka vett ka mööda sõitvalt autolt. Foto: Kristjan Teedema

Ilm on täna mitmel pool Eestis sombune ja sõiduteed märjad. Liiklusjärelevalvekeskus manitseb autojuhte tähelepanelikkusele ning tuletab meelde, et lompidest läbi tuisates tuleb arvestada ka jalakäijatega. 

«Ilmastikuolusid me valida ei saa, kuid oludesse sobiv sõidukiirus on Sinu valida. Autojuhina proovi näha roolirattast kaugemale ja sõida nii, et ka jalakäijad võimalikult kuivalt sihtkohta jõuaks,» märkis PPA sotsiaalmeedias. 

Ühtlasi tuletati meelde punkte liiklusseadusest, mille järgi peab liikluses arvestama teistega: liikluskäitumises tuleb hoiduda kõigest, mis võib takistada liiklust, ohustada või kahjustada inimesi, vara või keskkonda.

Eraldi on liiklusseaduses kirjas ka see, et juht peab vähendama kiiruse selliseks, mis võimaldaks vältida teist liiklejat kahjustavat vee, pori, kruusa või muu sellise ülespaiskamist. Selleks tasub valida sõidujoon, kus jalakäijate pritsimiseks on oht võimalikult väike. 

«Kui oled mõne lombi eeldatavat sügavust valesti hinnanud ja läheduses olnud jalakäija selle tulemusena ära «õnnistanud», siis ära sõida lihtsalt ära, vaid peatu ja leia jalakäijaga kompromiss,» kirjutas liiklusjärelevalvekeskus. 

Jalakäijatel on võimalus helistada politseisse ning kui rikkumine leiab tõendamist, võib hooletut juhti oodata rahatrahv. 

Lähipäevil kevadet ei saabu

Ilmateenistuse andmeil koondub madalrõhkkond homme Soome põhjapoolsemasse ossa ja selle serva mööda kandub Eestisse kergeid lumehooge. Läänekaare tuul püsib pärastlõunani võrdlemisi tugevana, siis nõrgeneb, õhtul pöördub lõunakaarde. Külmakraadid ulatuvad öösel kaheksa miinuskraadini, tuulele avatud rannikul püsib nullkraadi juures. Päeval on oodata kuni 3 kraadi sooja. 

Neljapäeva öösel tugevneb ida- ja kagutuul. Skandinaaviast läheneb uus madalrõhkkond, kesköö paiku jõuab lume- ja lörtsisadu saartele ja Eesti lõunaserva ning laieneb juba hommikuks üle maa ning muutub lõuna poolt alates vesisemaks. Õhutemperatuur on öösel kuni kuus miinuskraadi, pärast keskööd aga tõuseb. Päeval sadu nõrgeneb ja läheb kõikjal üle vihmaks. Tuul pöördub lõunakaarde ning tõmbub pisut tagasi. Õhutemperatuur tõuseb kuni kuue soojakraadini, pärastlõunal Lõuna-Eestis isegi kümne kraadini. 

Märksõnad
Tagasi üles