T, 7.02.2023

Lähipäevil hakkab taas lörtsi ja lund sadama

BNS
Lähipäevil hakkab taas lörtsi ja lund sadama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hooti sajab lörtsi.
Hooti sajab lörtsi. Foto: Sander Ilvest

Ilmateenistuse prognoosi järgi hakkab lähipäevil lörtsi sadama ning ilm läheb senisest jahedamaks, ühtlasi on oodata parajat tormituult.

Laupäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma ja lörtsi. Puhub edela- ja läänetuul 6-11, saartel ja rannikul puhanguti 16 m/s, vastu hommikut tugevneb lääne- ja loodetuul sisemaal puhanguti 15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 22 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lörtsi ja lund. Puhub loodetuul 8-13, puhanguti kuni 21, saartel ja rannikul 13-18, puhanguti kuni 25 m/s. Sooja on 1-6 kraadi, õhtu poole ilm külmeneb.

Pühapäeva öösel on Lääne-Eestis muutliku pilvisusega sajuta ilm. Ida-Eestis on pilves ning sajab lund ja tuiskab, vastu hommikut sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub loodetuul 7-13, puhanguti 15, saartel ja rannikul kuni 20 m/s, hommikuks tuul nõrgeneb. Külma on 1-7 kraadi. Päeval pilvisus tiheneb. Üksikutes kohtades sajab vähest lund, õhtul levib lume- ja lörtsisadu Lääne-Eesti saartelt mandrile. Puhub läänekaare tuul 4-10, õhtul pöördub lääne poolt alates kagusse ja tugevneb Lääne-Eesti saartel puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +2 kraadi.

Esmaspäeva öösel on pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, mitmel pool tuiskab, hommikuks läheb sadu üle vihmaks. On jäiteoht. Tuul pöördub kagust edelasse ja läände ning puhub 6-12, rannikul puhanguti 17 m/s. Külma on 1-7 kraadi, saartel võib tulla ka kolm kraadi sooja ning hommikuks temperatuur tõuseb. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma ja lörtsi, õhtul lund. Puhub lääne- ja loodetuul 7-12, puhanguti 15-18 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Sooja on 3-7 kraadi, õhtu poole ilm külmeneb.

Märksõnad
Tagasi üles