K, 5.10.2022

Eelolev nädal toob krõbedat öökülma ja veidi lumelisa

BNS
Eelolev nädal toob krõbedat öökülma ja veidi lumelisa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Öökülm. Foto on illustreeriv.
Öökülm. Foto on illustreeriv. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Järgmise nädala esimeses pooles on oodata lume- ja lörtsisadu ning talviseid õhutemperatuure, mis kohati koguni 15 külmakraadini langevad.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves selgimistega ilm. Sajab nõrka lund, rannikul ka lörtsi. Puhub lääne- ja loodetuul. Hommikuks pöördub tuul põhjakaarde kiirusega 3-9, rannikul puhanguti 14 m/s. Külma on 2-6, saartel ja rannikul jääb õhutemperatuur -1 ja +2 kraadi vahele.

Esmaspäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Ennelõunal sajab kohati lund, pärastlõunal sadu lakkab. Puhub põhjakaaretuul 4-10, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi.

Enne teisipäeva keskööd on pilves selgimistega sajuta ilm. Pärast keskööd pilvisus tiheneb ja hommikupoole ööd hakkab lund sadama, saartel ka lörtsi. Tuul pöördub põhjakaarest idakaarde, saartel lõunakaarde 3-9 m/s. Põhjarannikul ulatuvad puhangud kuni 12 m/s. Õhutemperatuur langeb -6 kuni -12, saartel ja läänerannikul -1 kuni -5 kraadini.

Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Ennelõunal sajab mitmel pool lund, saartel ka lörtsi ja vihma. Puhub valdavalt idakaaretuul 5-11 m/s, saartel aga nõrk muutliku suunaga tuul. Külma on 1-6, Lääne-Eesti saartel tuleb 1-4 kraadi sooja.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib nõrka lund sadada. Puhub idakaaretuul 2-8 m/s. Külma on 6-12, kohati 15, saartel ja läänerannikul 1-5 kraadi.

Kolmapäeva ennelõunal on Lääne-Eestis pilves, Ida-Eestis peamiselt selge sajuta ilm. Pärastlõunal hajuvad pilved ka lääne pool. Puhub idakaaretuul, õhtul pöördub tuul lõunakaarde kiirusega 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -5 kraadi, pärastlõunal läheb mõnevõrra külmemaks.

Märksõnad
Tagasi üles