Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eeloleval ööl muutuvad külmakraadid kahekohaliseks

Lähipäevil võib tulla juba kuni 17 miinuskraadi. FOTO: Dmitri Kotjuh

Riigi ilmateenistuse teatel on neljapäeval oodata lumesadu kogu Eestis, sadu on tihedam saartel ja mandri lõunaosas. Tuul võib puhuda rannikul kuni 22 meetrit sekundis.

Homme öösel jõuab Saaremaale ja Liivi lahe ümbrusse lumesadu, mis laieneb vastu hommikut edasi Lõuna-Eesti kohale, paiguti tuiskab. Hommikuks lisandub orienteeruvalt Saaremaale kuni 3 cm, mandri lõunaossa kuni 1 cm lund.

Öö jooksul pilvkate lääne poolt aegamisi tiheneb, selgema taeva all on üsna külm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7, pärast keskööd pöördub itta ja kirdesse ning tugevneb saartel 8-13, puhanguti 16, hommikul kuni 21 m/s. Õhutemperatuur on -8..-14, selgema taeva all kohati kuni -17, saartel ja tuulele avatud rannikul -2..-7°C.

Neljapäeva päeval laieneb lumesadu Lõuna-Eestist aeglaselt põhja poole, tuiskab. Sadu on tihedam saartel ja mandri lõunaosas. Hilisõhtuks tuleb lisaks 2-7 cm lund, suurem osa sellest just lõuna pool. Kirde- ja idatuul ulatub saartel ja rannikul puhanguti 17-22 m/s. Tuuline on ka mandril. Lumesajus ja tuisus on nähtavus piiratud ja liiklustingimused halvad.

Ööl vastu reedet jätkuvad lumesadu ja tuisk paljudes kohtades, sadu on tihedam jätkuvalt Lõuna-Eestis.

Tagasi üles
Back