Eeloleval nädala veel miinuskraadidest lahti ei saa

Miinuskraadid. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Ilmateenistuse prognoosi järgi eeloleval nädalal veel öistest miinuskraadidest lahti ei saa ning ka päeviti jääb õhutemperatuur alla kümne soojakraadi. 

Kolmapäeval tõmbub madalrõhkkond tasapisi tagasi. Öösel suuremat sadu ei tule. Edelatuule puhanguid on 12, rannikul 15-16 meetrit sekundis. Selgineva taeva korral langeb õhutemperatuur kuni -4 kraadini, rannikul tuleb kuni +2 kraadi. Päeval on siin-seal lörtsi- ja vihmahooge. Puhub mõõdukalt tugev edelatuul. Sooja on 2-7 kraadi. 

Neljapäeval eemaldub võimas kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhuala kaugematele põhjalaiustele. Ukrainast põhja poole tulev madalrõhkkond kandub viimaste andmete kohaselt Venemaa keskoblastite suunas ning selle sadu meile ei ulatu. Nõnda meil madalrõhkkonna mõju väheneb ja öösel on sajuhooge hõredamalt. Tuul pöördub läänekaarde ja on mõõdukas. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -5 kraadi, rannikul tuleb kuni +2 kraadi. Päevaks toob aga loodevool niiskust lisaks ning lörtsi- ja vihmahooge on arvukamalt. Loodetuul tugevneb. Sooja on 2-7 kraadi.

Reede öösel liigub üle Eestis kuivema ja selgema ilmaga kõrgrõhuhari. Tuul rahuneb ja puhub läänekaarest. Õhutemperatuur langeb -1 kuni -6 kraadini, vaid meretuulega rannikul jääb veidi üle 0 kraadi. Päeval läheneb Skandinaaviast juba uus madalrõhkkond, tõstab lõuna- ja edelatuule tugevaks ning toob tiheda vihma- ja lörtsisaju. Sooja tuleb 2-7 kraadi. 

Laupäeval liigub madalrõhkkond Botnia lahe kohale ja selle servas sajab Eestis aeg-ajalt lörtsi ja vihma. Puhub jõuline edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel vahemikus 0 kuni +4 kraadi, päeval +3 kuni +9 kraadi. 

Pühapäeval suundub madalrõhkkond Lapimaa poole, aga selle lõunaserv ulatub ikka Läänemere ümbrusse ning Eestis on kohatisi lörtsi- ja vihmahooge. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -2 kuni +3, päeval +3 kuni +9 kraadi.

Järgmise nädala esmaspäeval kaugeneb madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipu taha ja selle lääneserva mööda tungib uuesti külmemat õhku lõuna poole ning osa sellest jõuab ka Läänemere äärde. Öösel sajab enam lörtsi ja vihma, päeval jääb sajuhooge harvemaks. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -3 kuni +2, päeval +3 kuni +8 kraadi.

Tagasi üles
Back