Sünoptik: korralik talveilm püsib järgmiselgi nädalal

Talv Pärnus. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kuigi 30-kraadist külma järgmisel nädalal oodata pole, on siiski tõenäoline, et temperatuurid püsivad -15 kuni -20 kraadi juures, prognoosis Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi sünoptik Taimi Paljak.

«Kogu see nädal on pakaseline – paaril ööl võib -32 kraadigi tulla,» rääkis Paljak käesolevast nädalast. «Nädala teiseks pooleks jõuab vinge külm ka Euroopasse ja lausa üle Kesk-Euroopa Vahemere põhjarannikule välja.»

Sellest kirjutas ka Soome portaal mtv3.fi, lisades, et meteoroloogid lubavad Euroopasse käesolevaks nädalaks arktilisi temperatuure ja lumetormi, mis võib tekitada probleeme nii maantee- kui lennuliikluses.

«Eeldatavasti on sellega silmas peetud väga madalaid temperatuure,» sõnas Paljak. «15-20 miinuskraadi on seal väga reaalne ja mägede vahelistes orgudes -25 kraadi samuti.»

Praegu Eestit kattev õhumass on pärit Siberist. «Idavool kannab seda järjest lääne poole ja pärast kandub kaarega edasi Euroopasse,» sõnas Paljak.

«Tõsine talv püsib meil edasi – uuel nädalal loodetavasti enam 30 kraadist külma ei ole, aga praegune pilt igatahes lubab ka järgmiseks nädalaks korralikku talveilma,» rääkis ta. Temperatuurid võivad ulatuda -15 kuni -20 kraadini. «Tõenäoliselt ei taha need veel kuidagi alla anda.»

Tagasi üles
Back