Sooja kevadilma niipea ei tule

Tee- ja ilmaolud 10. märtsil pärast kestvat lumesadu. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Riigi ilmateenistuse prognoosi järgi toob käesoleva nädala lõpp tugeva tuule, lumesaju ja isegi kuni 13 külmakraadi.

«Kalendri järgi hakkab peagi kätte jõudma astronoomiline kevad, kuid lähiajal on tujukal märtsikuul meile varuks veel nii miinuskraade, tugevat tuult kui ka lund,» kirjeldas sünoptik Kairo Kiitsak. Võimsa kõrgrõhkkonna idaservas lisandub põhjavoolus külma ja niisket õhku. Kõledust lisab põhjakaarest puhuv tuul. Õhutemperatuuri pendeldamine plussi ja miinuse vahet soosib ka libedust.

Neljapäeval on pilves selgimistega ilm. Pärastlõunal hakkab alates Põhja-Eestist lund sadama. Puhub loode- ja läänetuul 2-8 meetrit sekundis, õhtul tugevneb saartel ja põhjarannikul kirde- ja põhjatuul 5-10, puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on püsib ühe külmakraadi ja kolme soojakraadi vahel. 

Reede päevaks saavutab ülekaalu kõrgrõhuhari. Öösel liigub lumesajuala põhjast lõunasse üle Eesti. Päev on olulise sajuta, ennelõunal võib veel mõnel pool hooti lund sadada. Põhja- ja kirdetuul on jätkuvalt tugev ja õhtuks veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -9 kraadi, päeval -1 kuni -6 kraadi.

Laupäeval on Eesti kohal samuti kõrgrõhuhari, mis pärastlõunal taandub lõunasse. Öö ja suurem osa päevast on sajuta, kui õhtu eel jõuab Põhja-Eestisse taas lumesadu, kohati ka tuiskab. Öösel puhub nõrk muutliku suunaga tuul, alates hommikust pöördub tuul edelasse ja tugevneb puhanguti 14, rannikul kuni 18 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on öösel -4 kuni-10 kraadi, kohati -13, päeval 0 kuni -3 kraadi.

Tagasi üles
Back