Pühapäev toob libedust ja paiguti halba nähtavust

Teedel võib olla halb nähtavus. FOTO: Sander Ilvest

Pühapäeva öösel liigub soe õhumass jõuliselt edasi itta ning lumesadu läheb siis järk-järgult kõikjal üle lörtsiks, vihmaks või jäävihmaks, halvendades niigi libedatel teedel veel ka nähtavust.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu pühapäeva pilves ilm. Lääne-Eestis sajab lörtsi ja vihma. Pärast keskööd tihedam sadu lakkab. Ida pool sajab lund ja lörtsi, kohati tuleb sekka ka jäävihma. Pärast keskööd läheb sadu järk-järgult üle vihmaks ja jäiteoht on suur. Paiguti tekib udu. Puhub edela- ja lõunatuul 5-10, puhanguti 13, saartel ja rannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 0 kuni +3, ida pool öö hakul -1 kuni -6. Hommikuks tõuseb termomeetrinäit 0 kuni +2 kraadini.

Peipsi järvel puhub edelatuul 5-9, puhanguti 13 m/s. Sajab lund ja lörtsi, sekka ka jäävihma. Nähtavus on lume- ja lörtsisajus halb. Külma öö hakul 1-5 kraadi, pärast keskööd tõuseb õhutemperatuur üle nullkraadi.

Pühapäeva päeval on pilves, üksikute selgimistega ilm. Mitmel pool esineb udu. Aeg-ajalt sajab vihma, õhtupoolikul Kirde-Eestis ka lörtsi, paiguti sekka jäävihma. Jäiteoht püsib. Puhub edela- ja läänetuul 2-9, puhanguti 12 m/s. Pärastlõunal pöördub tuul põhjarannikul järk-järgult kirdesse ja itta. Õhutemperatuur on 0 kuni +3 kraadi, pärastlõunal langeb Kirde-Eestis uuesti alla nulli.

Peipsi järvel puhub läänekaaretuul 2-7, puhanguti 10 m/s. Pärastlõunal tuul järk-järgult nõrgeneb, õhtu poole pöördub põhjaosas kirdesse ja itta. Aeg-ajalt sajab vihma, õhtupoolikul ka jäävihma. Võib tekkida udu. Nähtavus on üldiselt mõõdukas. Sooja on 1-2 kraadi. Õhtul läheb veidi külmemaks.

Tagasi üles
Back