Veebruaris on oodata külma talveilma, temperatuur kukub kohati 20 miinuskraadini

Pakane. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Ilmateenistus prognoosib, et veebruarikuu tuleb Eestis külmem kui tavapäraselt. Külmematel päevadel võib temperatuur langeda ka 20 miinuskraadi juurde. 

Kuu esimestel päevadel lisandub madalrõhkkonna servast Eestisse veel lund ja valitseb väikeste külmakraadidega talveilm. Alates 4.veebruarist tugevneb Norra merel jõuliselt kõrgrõhuala, laieneb üle Skandinaavia ning selle serva mööda tungib põhjakaarest sisse arktiline külm. Sajupilved hõrenevad ja ilm muutub märksa külmemaks. Sisemaal langeb temperatuur alla -10°C, selgema taeva korral -20°C ümbrusse, päevased temperatuurid kõiguvad paari-kolme pügala ulatuses -10°C ümber.

10. veebruari paiku suundub kõrgrõhkkond Briti saarte poole ja Venemaa madalrõhkkonnal on võimalus ühes lumepilvedega Läänemere äärde laieneda. Pilvisema taeva all tõmbub krõbedam külm paariks päevaks veidi tagasi, kuid seejärel kõrgrõhkkonna tugevnemisel ja taeva selgimisel langeb temperatuurifoon taas madalale.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi lähedane või normist veidi madalam (norm -5,3..-1,4°C). Sademeid on normi piires või veidi vähem (norm 29..49 mm).

Kuu keskpaigast alates vaheldub loodevoolus saabuv pehmem ja lumisem talveilm põhjavoolus saabuva kargema ilmaga.

Veebruari viimasel kolmandikul domineerib tõenäoliselt pehme talveilm. Aeg-ajalt sajab lund ja lörtsi.

Tagasi üles
Back