Ilmateenistus hoiatab liiklusolude järsu halvenemise eest
Täiendatud kl 16.05

Lörtsisadu. FOTO: Tairo Lutter

Põhjamerel süveneb madalrõhkkond, mille sajune ja soe lohk liigub Eesti kohale ja muudab meie liiklusolud keeruliseks. Lühiajaline jäävihma võimalus on mandril kõikjal, teedel on jäide. Ööpäevaga lisandub kuni 15 sentimeetrit lund.

Täna õhtul jõuab tihe lumesadu saartele ja levib edasi mandrile. Tuulepuhangud ulatuvad sisemaal 12, rannikul 15-18 m/s ning ühes sajuga on tuisku, mis piirab oluliselt nähtavust.

Eeloleval ööl laieneb tuisuilm üle maa. Saartel läheb pärast keskööd sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Lühiajaliselt võib tulla ka jäävihma ning teedele tekib jäide.

Hommikupoolikul läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks mandri lääneosas, pärastlõunal Kesk- ja Lõuna-Eestis, õhtul asendub lumi lörtsiga ka Kirde-Eestis.

Ööpäeva jooksul lisanduva lume hulk ulatub 5-10, kohati kuni 15 sentimeetrini.

Transpordiamet teatas täna, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad tegelevad lume- ja libedustõrjega, ent sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda.

«Seetõttu on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid,» soovitab transpordiamet.

Tagasi üles
Back