Öösel mõõdeti Valgas selle talve külmarekord

Selle talve külmarekordi sai Valga enam kui 24 miinuskraadiga FOTO: Marianne Loorents/As Postimees Grupp

Ametlike meteoroloogiajaamade andmeil oli pühapäeva öösel kõige külmem Valgas, kus mõõdeti 24,3 miinuskraadi ja see näit jääb ka selle talve uueks külmarekordiks.

Üksikutes kohtades näitasid inimeste termomeetrid isegi –27 kraadi. Lõunanaabrite juures Jelgavas mõõdeti hommikul lausa –31 kraadi.

Krõbeda külma toonud kõrgrõhkkond liigub pühapäeval aeglaselt üle Baltimaade kagusse. Nädala esimene poolt tuleb veel karge, kuid lääne poolt suureneb madalrõhkkondade surve ning ilm muutub Läänemere ääres tuuliseks. Murdepunktiks kujuneb just kolmapäev, kui lääne poolt jõuab madalrõhkkond ühes tihedama lume, lörtsi ja vihmasajuga. Madalrõhkkonnaga saabub ka soojem õhumass.

Nädala teises pooles jätkub läänepoolsete madalrõhkkondade surve. Õhumass on juba soojem. Tuul puhub enamasti edelast ja lõunast ning on üsna tuntav. Päevasel ajal on õhutemperatuur üldiselt plusspoolel, öösiti langeb sisemaal veidi alla 0 kraadi. Lumikatte paksus järk-järgult väheneb. Praeguse prognoosi kohaselt kestab sula nädalavahetuseni, kuid on lootust, et pärast seda naasevad taas miinuskraadid.

Tagasi üles
Back