Nädala lõpu pakane uue nädala alguses taandub

Termomeeter näitab miinuskraade FOTO: Valery Vvoennyy / PantherMedia /Scanpix

Kui selle nädala lõpus langeb õhutemperatuur kohati 16 miinuskraadini, siis uuel nädalal pakane taandub ja taas on oodata ka väheseid plusskraade, prognoosib ilmateenistus.

Pühapäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab kerget lund. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, hommikul saartel lõunakaare tuul kuni 11 m/s. Külma on 6-11, Ida-Eestis 11-16 kraadi, Lääne-Eesti saartel kuni 5 kraadi. Päeval on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab lund, saartel ka lörtsi. Õhtul Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja saju tõenäosus suureneb. Lõuna- ja kagutuul tugevneb 5-11, rannikul puhanguti 14, saartel kuni 17 m/s. Külma on 4-8, Ida-Eestis 9-14 kraadi.

Esmaspäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Lume- ja lörtsisadu levib Lääne-Eestist itta ja paiguti tuiskab, rannikul võib tulla vähest vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11, rannikualadel puhanguti 14-17 m/s, pärast keskööd pöördub saartel edelasse ja läände ning nõrgeneb. Lääne-Eestis on külma 2-7, Ida-Eestis 8-13, kohati 15 kraadi. Päeval on pilves ilm. Ennelõunal sajab mitmel pool lund ja lörtsi. Õhtul jõuab Lääne-Eestisse uus sajuala, paiguti tuiskab. Puhub lõunakaare tuul 4-8, rannikul puhanguti 12 m/s, pärastlõunal tugevneb kagutuul 6-11, puhanguti 14, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +2 kraadi, Kirde-Eestis tuleb külma kuni 5 kraadi. 

Teisipäeva öösel on pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, kohati tuiskab, Lääne-Eestis võib tulla ka vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 6-11, puhanguti 14, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti kuni 20 m/s, pärast keskööd pöördub saartel edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +2 kraadi. Päeval on pilves ilm. Aeg-ajalt sajab lund, kohati ka lörtsi. Puhub lõunakaare tuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +2 kraadi.

Tagasi üles
Back